- Поштівка - https://poshtivka.org -

Здорове серце надовго: названо найкращі для вживання продукти

Для тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань, особливу роль має здорове харчування.

Наступні продукти “Поштівка” рекомендує вживати при захворюваннях серця.

Виноград. Вважається, що корисний при будь-яких захворюваннях серцево-судинної системи. Необхідно кілька разів на день, краще всього вранці і ввечері, випивати по 100-150 мл чистого виноградного соку. Виноградний сік бажано пити людям в літньому віці, коли стінки судин стають вже слабкими.

Картопля. Сприятливо впливає на серце і необхідний при захворюваннях серцево-судинної системи. Необхідно включати в свій раціон до 1 кг несолоної вареної картоплі в день, розбиваючи його на 5-6 порцій.

Риба. Жирна риба, така як тунець, макрель і сьомга, знімає запалення і не дає утворюватися тромбам за рахунок вмісту кислоти омега-3. Ненасичені жирні кислоти, які також містяться в рибі, допоможуть знизити рівень холестерину.

Овочі і фрукти, коренеплоди червоного кольору. Вважається, що мають лікувальні властивості по відношенню до серцево-судинної системи. Буряк, гранати, помідори, червона капуста, червона цибуля, яблука, глід та ін. – все це корисно і по сезону має включатися в раціон без обмежень. Але не забувайте, що при цьому краще використовувати ті рослини, в походженні яких ви впевнені, чи ж ті, які ви вирощували або збирали самі.

Соя. Знижує рівень холестерину в крові. Однак до вибору продуктів з сої потрібно ставитися обережно: фахівці попереджають, що вкрай важливо контролювати вміст солі в соєвих продуктах, тому що деякі види можуть містити натрій, що підвищує кров’яний тиск.

Горіхи, родзинки, сир. Тибетська медицина вважає, що щоденне їх вживання зміцнює серцевий м’яз, тонізує нервову систему, знімає перевтому, головні болі. За один прийом потрібно з’їдати 30 г ядер волоських горіхів, по 20 г родзинок і сиру.

Овес. Володіє унікальними властивостями, і користь від нього справді величезна. У ньому містяться вітаміни, клітковина, марганець, селен, магній і бета-глюкан, що знижує холестерин.

Цільнозернові продукти. Для будь-якого організму корисні не ті вуглеводи, які легко засвоюються організмом – швидко всмоктуються в кров так само швидко стають жиром, а лише вуглеводи, що важко засвоюються. Їх можна знайти в продуктах, зроблених без додання цукру. Найкращі вуглеводи містяться в продуктах з цілісних зерен. Вони дійсно захищають серце і судини. Такі зерна – джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів і харчових волокон.

Пшоняна каша. При будь-яких збоях в роботі серця корисна пшоняна каша, багата калієм.

Оливки. Оливки багаті вітаміном Е і мононенасичені жирні кислоти. Вони допоможуть знизити тиск і показники холестерину. Висока концентрація фенольних сполук в оливках бореться із запаленням, запобігає утворенню тромбів і захищає організм від окислювального стресу.

Помідори. Містять багато вітамінів А і С, а також антиоксиданту лікопіну. Все це надзвичайно корисно для серця.

Чорниця. Корисна тим, що в ній присутні антиоксидант антоціан, клітковина і вітамін С, які рятують від закупорки судин. Чорниця здатна стимулювати в організмі холестериновий обмін, тим самим зменшуючи кількість шкідливих молекул. За словами лікарів, ефект від споживання чорниці можна порівняти з впливом деяких лікарських препаратів.

Яблука. Вкрай корисні для здоров’я в цілому: допомагають зміцнити імунітет, нормалізувати травлення, запобігти розвитку серйозних захворювань. У яблуках містяться пектини, які зв’язують шлаки і солі важких металів.

Кавун. Влітку намагайтеся їсти побільше кавунів. Їх м’якоть багата глюкозою і фруктозою і цілюща для людей із захворюваннями серцево-судинної системи і нирок. Кавун – відмінний сечогінний засіб при набряках. Таким же дією володіє і відвар свіжих кавунових кірок. Навесні кавуни з успіхом можна замінити свіжими огірками.

Шипшина. Універсальний загальнозміцнюючий, тонізуючий засіб і джерело вітамінів В1, В6, С, Е, К, Р (рутин), каротину, солей калію, заліза, марганцю, фосфору, кальцію, магнію, антиоксидантів. При лікуванні серця народними засобами з шипшини роблять відвари, настої, чаї, варять варення.

Лимон. Прекрасний засіб для зниження тиску, при серцевій недостатності; має седативну (заспокійливу) дію, є природним спазмолітиком. При лікуванні серця народними засобами лимон використовують в складі відварів, настоїв, чаїв, а також просто вживають в їжу. У великих кількостях лимон можна вживати тільки в разі відсутності підвищеної кислотності.

Курага. При лікуванні серцевої недостатності курагу, як і родзинки, корисно їсти просто так, а також варити з неї компоти.

Часник. Широко відомий імуностимулюючий антибактеріальний засіб. Часник знижує рівень холестерину, знижує артеріальний тиск (АТ), зменшує навантаження на серце. При лікуванні серця народними засобами часник рекомендується вживати в їжу в сирому вигляді (на хлібі, в салатах).

Морква. При відновленні після інфаркту міокарда надзвичайно корисно пити морквяний сік, в який додають трохи рослинного масла. Морква містить не тільки антиоксиданти, але і жиророзчинний вітамін А, який повноцінно всмоктується тільки в присутності жиру (рослинного масла).

Березовий сік. Березовий сік сприяє зміцненню серцевого м’яза і особливо показаний при інфаркті міокарда.

Хурма. У сезон людям із захворюваннями серця потрібно з’їдати хоча б 1 плід в день. Є прекрасним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань.

Нагадаємо, постійне вживання продуктів, багатих калієм, серед яких банани, риба, м’ясо птиці та молочні продукти, може зменшити ризик розвитку інсульту на 21 відсоток, а також знизити ризик серцевих захворювань.

Нагадаємо, американські кардіологи з Лос-Анджелесу прийшли до висновку, що ризик раптової зупинки серця значно зростає, якщо в організмі недостатньо кальцію. У людей з найнижчими показниками кальцію в крові ймовірність раптової зупинки міокарда значно вище, ніж у інших.

Нагадаємо, фібриляція передсердь – одне з найпоширеніших порушень ритму серця – має різні фактори ризику, серед яких на сьогодні не останню роль відводять цукровому діабету.