Зброю в Україні мають понад мільйон громадян, – Аваков

30 Січня 2017, 09:06

В Україні понад 1 мільйон цивільних осіб володіють зброєю, з них майже 879 тисяч осіб – вогнепальною.

Про це ввечері 29 січня на своїй сторінці у Facebook повідомив глава МВС Арсен Аваков.

“За підсумками 2016 року, згідно з базою даних, на обліку органів Нацполіціі 878 739 осіб – власники вогнепальної зброї. За 2016 рік зростання склало 10 158 осіб. Всі ці люди мають зброю у власності та особистому користуванні”, – зазначив Аваков.

Із зазначеної кількості 763 725 одиниць – мисливська зброя (зростання за 2016 рік – 9 415 од), 144 770 од. – мисливська нарізна зброя (зростання в 2016-му – 6 526 од.), 5 014 одиниць мисливська комбінована зброя (у 2016-му – зростання 118 од).

Крім того, за даними глави МВС, 189 643 осіб володіють 194 845 од. “спеціальних гумострілів, пневматики та інших спецзасобів несмертельної дії”.

Аваков при цьому висловив думку, що доступ до автоматичного нарізної, вогнепальної зброї має бути лише у державних структур.

“Доступ приватних осіб до такої зброї має бути заборонений. … Вогнепальні бойові пістолети – тут вважаю можливим запровадження право на володіння і носіння короткоствольної бойової нарізної зброї для цивільних осіб з низкою жорстких обмежень. Необхідно ввести обмеження, які виділяють категорію цивільних осіб, яким може бути дозволено володіння бойовими пістолетами. Жорсткий соціальний і медичний контроль”, – заявив глава МВС.

Серед категорій Аваков назвав тих, хто служив і служить у військових і воєнізованих державних підрозділах певний термін і не мають стягнень і зауважень, які пройшли відповідний курс поводження з такою зброєю і незалежний від впливу психологічний тест з жорстким порогом.

“Подібних критеріїв може бути кілька. … Право на короткоствольну зброю не повинно бути поголовним і не повинно реалізовувати право на застосування такої зброї в ситуаціях на розсуд власника. Все це повинно бути чітко прописано відповідним законом”, – додав він.

Крім цього Арсен Аваков повідомив, що за час свого перебування на посаді вручив за заслуги 1322 одиниць зброї цивільним і службовцям за різні заслуги.

«Я вручив за 2014-2016 роки 1322 одиниці нагородної зброї. Більше всіх міністрів разом узятих. І вважаю, що діяв в поточній ситуації адекватно, і був гордий за кожного, кому вручав зброю», – сказав Аваков.

У поясненні яким категоріям громадян він видає нагородну зброю і чому Аваков вказав, що відзначає таким чином, серед інших, тих депутатів та чиновників, які проявили активну діяльність під час подій Революції гідності, у конфлікті на Донбасі та в контексті подій довкола окупованого Криму.

«Нагородна зброя, вручена мною і депутатам, і державним службовцям. Тут для мене включався дуже ясний критерій.Нагороди отримували депутати останніх скликань, які брали активну участь у подіях на Майдані і ті, хто так чи інакше активно діяв у цій ситуації військового конфлікту на сході і в Криму. Виходячи з тих же критеріїв вручали нагородну зброю і членам уряду, співробітникам апарату РНБО, інших органів виконавчої влади», – сказав Аваков.

Він зазначив, що рішення нагороджувати цивільних і службовців – це його право, яким він «активно користується».

Серед нагороджених ним як міністром внутрішніх справ Аваков вказав військових, волонтерів, поліцейських, прикордонників, рятувальників, пожежників, артистів, журналістів та інших.

«Не вручав – негідникам, пройдисвітам з грошима», – сказав Аваков.

Він додав, що було ухвалене рішення не оприлюднювати повних списків нагороджених, переважно військових і поліцейських, бо дані про них можуть завдати шкоди професійній діяльності чи особистій безпеці.

Джерело:

Українська правда, Радіо Свобода

Зброю в Україні мають понад мільйон громадян, – Аваков