Збій в роботі “ВКонтакте” тимчасово наділив користувачів правами адміністраторів

21 Березня 2017, 17:19

У ніч на 21 березня в соціальній мережі “ВКонтакте” стався збій, який призвів до того, що звичайні користувачі отримали доступ до панелі адміністрування.

Близько 23:50 за московським часом користувачі поскаржилися, що не можуть увійти в розділи особистих повідомлень і аудіозаписів. Через 10 хвилин робота соцмережі була відновлена, проте у користувачів в лівому вертикальному меню з’явилися нові кнопки, які зазвичай доступні тільки адміністраторам “ВКонтакте”. Зокрема, було відкрито доступ до баг-трекера зі скаргами користувачів на несправності.

Також в деяких співтовариствах з’явилася інформація про те, що користувачі на деякий час отримали абсолютні права на управління групами і пабліками.

Через 10 хвилин панель адміністрування зникла.

В 1:49 21 березня в офіційному співтоваристві “Команда ВКонтакте” з’явилося наступне повідомлення: “Сьогодні близько опівночі в результаті непередбаченого збою користувачі на кілька хвилин отримали доступ до деяких службових розділів сайту. Результати збою вже усунені”.

Як видно зі зроблених скріншотів користувачів, у адміністраторів є кнопка «відкрити приватні фото». Крім того, модератор може подивитися “вектор інтересів”, тобто отримати аналіз інформації користувача на основі всіх дій. Також, за повідомленнями користувачів, можливо переглянути всю історію пошуку користувача. Під питанням лишається можливість доступу до приватних повідомлень.

Також на скріншотах продемонстровано адміністраторські можливості керування спільнотами: