Закарпатці власноруч відремонтували дороги у своєму селі

Закарпатці власноруч відремонтували дороги у своєму селі Поштівка image 1
1 Вересня 2016, 16:32

За серпень село Велика Добронь Закарпатської області змінилося до невпізнання. Тут поклали асфальт майже на всіх вулицях, при чому, не лише центральних, але й другорядних. Крім того, зробили тротуари, дренажні канали, квітники. Про це повідомляє Mukachevo.net.

Найцікавіше, що усі ремонти зробили самі селяни, без комунальників. Мовляв, втомилися чекати допомоги від держави. Мешканці села обіцяють, що далі буде не гірше, ніж в Європі.

Привести село у належний вигляд власними силами запропонував місцевий підприємець Йожеф Раті. Спершу створили громадську організацію «Регіональний розвиток Великої Доброні». Після цього допомогла сільрада, а також частково профінансували роботи з Угорщини. А найголовніше – майже усі мешканці села об’єднали зусилля і спільно навели лад у своєму селі.

Вартість укладки 1 кв. метра асфальту коштувала селянам не більше 150 грн. У громадській організації «Регіональний розвиток Великої Доброні» стверджують, що ця ціна втричі нижче, від тієї, якби асфальт укладало державне підприємство.

Жителі оприлюднили детальний звіт про проведені роботи. Наприклад, на площі Вашар за 4 дні було укладено 117 метрів асфальту. Вартість 1 кв. метра склала 125 грн. При цьому витрати були наступні: 30 тон асфальту – 39000 грн, камінь і бетонування 9 куб. метрів – 2600 грн, цемент 2450 кг – 4655 грн, щебінь 33 куб. метра – 8910 грн, транспорт (трактор і бульдозер) – 11000 грн. Подібні звіти складені щодо робіт на кожній вулиці.

 

Закарпатці власноруч відремонтували дороги у своєму селі