Захворюваність на грип та ГРВІ У Києві перевищила епідпоріг

Стався перший у сезоні смертельний випадок від грипу Поштівка
6 Грудня 2016, 09:06

У Києві епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищений на 4%. Мер міста підписав розпорядження про організацію профілактичних заходів для захисту киян.

У столиці України відзначається загострення ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ на 48-му тижні епідемічного сезону (епідемічний сезон в Україні стартував 28 листопада – ред.), повідомив на брифінгу керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бонадренко.

Захворюваність перевищила епідпоріг на 4% у понеділок, 5 грудня. За словами чиновника, підвищення захворюваності відзначено у всіх вікових груп, але найбільше число хворих серед дітей та підлітків шкільного віку. Протягом тижня захворіло 7152 дітей шкільного віку, що еквівалентно 29,3% від загального числа хворих.

“Загальна кількість хворих – 24400, з них 17000 – діти. Втім, госпіталізовані з них тільки 123 особи до 17 років. Про оголошення карантину зараз мова не йде, так як рівень хворих у навчальних закладах менше необхідного показника. За прогнозами фахівців у січні наступного року може виникнути необхідність в оголошенні карантину, але місто готове до такого розвитку подій і тримає ситуацію на контролі”, – зазначив Бондаренко.

На брифінгу він також розповів про заходи профілактики, прийняті міською владою. “Більше того, міський голова підписав розпорядження про організацію профілактичних заходів для захисту киян від захворюваності грипом і гострими респіраторними вірусними інфекціями”, – повідомив керівник апарату КМДА.

На думку чиновника, ці заходи не дозволять епідемічнії ситуації вийти з-під контролю у дошкільних, навчально-виховних, лікувально-оздоровчих та загальноосвітніх закладах, а також на підприємствах і в організаціях будь-якої форми власності.

Раніше перевищення епідпорогу зазначалося в трьох областях України – Луганській, Дніпропетровській та Харківській.

Також головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська повідомляла про те, що цієї зими в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу. Нової епідемії грипу в МОЗ не очікують. Віруси старі і знайомі, нічого трагічного в них немає.

Раніше “Поштівка” повідомляла, що на карантин закрилися школи Сум та Чернівців.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна

Захворюваність на грип та ГРВІ У Києві перевищила епідпоріг