Захід втрачає терпіння щодо корумпованої України – Die Welt

Захід втрачає терпіння щодо корумпованої України - Die Welt Поштівка image 2Саміт Україна-ЄС - зустріч на вищому рівні в кінці листопада: Європейський суд аудиторів не бачить прогресу у Петра Порошенка
10 Грудня 2016, 23:34

Спонсори України починають втрачати терпіння і не хочуть дивитися на корупцію в країні «крізь рожеві окуляри».

Про це повідомляє впливова німецька газета Die Welt.

Захід почав підбивати проміжні підсумки фінансової допомоги Києву, і вони виявилися «далеко не позитивними», наголошується в статті. У зв’язку з цим вперше ставиться питання, чи є сенс допомагати Україні.

У середу Європейський суд аудиторів (Європейська рахункова палата) в спеціальній доповіді заявив, що багатомільярдна підтримка з боку ЄС дала лише обмежені результати.

«Боротьба з корупцією застопорилася, адже правоохоронні органи не володіють достатньою незалежністю, а олігархи мають значний вплив на політичні партії», – констатували аудитори.

В ефективності допомоги Україні сумнівається і інший найбільший кредитор країни – Міжнародний валютний фонд. Глава МВФ Крістін Лагард вже попереджала Київ про можливе припинення виплат через корупцію в країні і впливу олігархів на політику. Українська влада тоді пообіцяла продовжити реформи.

Однак іноземці, знайомі з ситуацією на Україні не з чуток, цим заявам не вірять, – пише Die Welt. Видання згадує, зокрема, екс-главу Нацполіціі України Хатію Деканоїдзе, колишнього міністра економіки Айвараса Абромавичуса і екс-губернатора Одеської області Мікаеля Саакашвілі – всі вони були запрошені на держпосади, але обіймали їх недовго і дійшли до висновку, що політичної волі до реформ в країні немає.

Скріншот інтернет-версії статті на сайті газети Die Welt.

Скріншот інтернет-версії статті на сайті газети Die Welt.

У 2016 році в індексі сприйняття корупції Transparency International Україна опинилася на 130 місці з 167.

«В Європі немає країни більш корумпованої, ніж Україна, а серед колишніх радянських республік нижчими в списку опинилися лише три держави Середньої Азії», – йдеться в статті. Те ж саме стосується ділового клімату: в рейтингу Doing Business Світового банку Україна посіла 80 сходинку з 190.

«Реальні факти суперечать тому іміджу, який країна створила після «помаранчевої революції» і повстання проти Януковича», – пише видання, визнаючи, що Захід довго дивився на Україну «крізь рожеві окуляри».

Die Welt зазначає, що значну роль зіграв конфлікт на південному сході країни, який «відвернув» від структурних реформ і привів до спаду в українській економіці. «Але це не єдина причина того, що інвестори відсутні, а експерти розчаровано відвертаються від країни», – підкреслюється в статті.

Джерело:

Die Welt

Захід втрачає терпіння щодо корумпованої України – Die Welt