За скачування серіалу фін заплатив понад €12000

За скачування серіалу фін заплатив понад €12000 Поштівка
10 Грудня 2016, 09:55

Житель Фінляндії скачав з Інтернету лише одну серію серіалу про піратів «Чорні вітрила». Його викрили в незаконному поширенні інтернет-контенту й змусили заплатити компенсацію.

Юридична компанія Hedman Partners, що спеціалізується на порушенні авторських прав, з’ясувала IP-адресу молодика і надіслала йому листа з вимогою заплатити компенсацію в розмірі €600. Проте любитель серіалів відмовився.

Вже в суді позивач і відповідач швидко дійшли згоди. Сума мирової угоди сягнула €12417. Переважно це судові витрати позивача, повідомляє служба новин Yle.

Загалом отримання фінами «листів щастя» не така вже й рідкість. Нині в судах перебуває 15 аналогічних справ, причому 14 з них порушені тією ж юрфірмою. Обвинувальний вердикт винесено тільки в одній, решта — в процесі розгляду. Причому, за словами адвоката, люди стали більш охоче йти на мирову через значне стягнення, яке їм загрожує в разі судового розгляду справи.

До речі, 4 роки тому місцева поліція конфіскувала ноутбук у 9-тирічної дівчинки, яка завантажила з мережі альбом фінської поп-співачки, хоча навіть не змогла його послухати.

Джерело:

Закон і Бізнес