З’ясовано, хто найбільше схильний до запоїв

З’ясовано, хто найбільше схильний до запоїв Поштівка
4 Липня 2016, 14:13

Серед молоді найбільше потерпають від запоїв ті, хто насилу контролює свої реакції на зовнішні подразники.

Про це заявили вчені з Флоридського Атлантичного університету, опублікувавши своє дослідження в журналі Alcohol and Alcoholism.

Дослідники протягом місяця тестували молодь віком від 18 до 25 років. Їх цікавили три субкомпоненти гальмування поведінки: здатність запобігти або зупинити реакцію на подразник, здатність перервати реакцію, яка вже почалася, і здатність не брати до уваги відволікаючі подразники, щоб досягти необхідної реакції.

Учасники експерименту виконували три завдання на моторну активність – по одному на кожен суб. На початку випробовувані заповнювали опитувальник, вказуючи інформацію про себе – зокрема, про регулярність вживання алкоголю і частоту запоїв. Протягом дослідження вони вели журнал споживання алкоголю.

За результатами дослідження з’ясувалося, що найбільш показовими факторами для прогнозування схильності запоїв є здатність утриматися від реакції або запобігти її – саме завдання на ці субкомпоненти давалися найважче випробуваним з похмілля.

Вчені впевнені, що отримана інформація допоможе виявляти групи ризику й посприяє поліпшенню програм запобігання, освіти і підтримки в цій галузі.

З’ясовано, хто найбільше схильний до запоїв