З січня 2019 року знову зростуть ціни на алкоголь

ціни на алкоголь Поштівка
21 Вересня 2018, 13:55

Ціни на алкоголь вже зросли з 15 вересня на 13%. А з 1 січня 2019 року знову піднімуться на 9%.

Ще зовсім недавно Мінекономрозвитку вважав за необхідне підняти мінімальні роздрібні ціни на 13%, обґрунтовуючи це необхідністю закласти в них рівень інфляції за останній рік. Асоціація постачальників тоді говорила про необхідність відкоригувати спочатку акцизи, а потім уже ціни. Оскільки якщо за декілька місяців акцизи буде вирішено підняти, то знов будуть переглядатись роздрібні ціни. Так і сталось. Але тепер в обґрунтуванні законопроекту №9085 йде про 9% інфляції за рік. Тому на 9% зростуть акцизи і, відповідно, піднімуть ціну горілки, пива, вина та інших алкогольних напоїв.

 До чого це призведе? До зниження офіційного споживання та зменшення надходжень до бюджету. Досить яскраво про це говорить звіт Держстату про витрати і ресурси домогосподарств України у I кварталі 2018 року. Витрати на алкоголь в середньому в українській родині становлять 1,4% від усіх доходів. Але це 1,6% у містян та 1,2% у жителів сільської місцевості. Це означає, що офіційно домогосподарство на місяць витрачає у великому місці 135 грн, а на селі лише 52 грн на любов до градусу. Чи можна повірити, що люди на селі менше п’ють? Скоріше вони більше п’ють того, що виробляють самостійно: самогону, вина, наливки, медовухи та багато всього іншого. І це при тому, що міста потерпають від навали розлівайок.

І коли Уряд співає пісеньку бандитів «Поле чудес» страны дураков: Не прячьте ваши денежки по банкам и углам, Несите ваши денежки, иначе быть беде… То люди відповідають: Гнали, гоним и будем гнать!

Олексій Дорошенко, очільник Української асоціації постачальників торговельних мереж