З 1 січня в Монголії електроенергія в нічний час стане безкоштовною

Жаргалтулгин Ерденебат
28 Грудня 2016, 00:45

У 2017 році уряд Монголії планує поліпшити якість повітря в столиці, забезпечивши надійне енергопостачання житлових районів і знизивши до нуля нічний тариф на електроенергію. Цей тариф почне діяти з 1 січня 2017 року.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Ж.Ерденебат.

В ході засідання національного комітету щодо зменшення забруднення повітря прем’єр-міністр Монголії Жаргалтулгин Ерденебат зазначив, що уряд повинен вжити ефективних заходів з очищення повітря.

Національний комітет Монголії з питань зменшення забруднення повітря отримає 5 млрд. ($ 2 млн) тугриків з бюджету в 2017 році.

Нагадаємо, в Улан-Баторі рівень забруднення повітря досяг критичних значень. Рівень твердих частинок в повітрі, що є найбільш небезпечним для здоров’я, в 17 разів перевищує встановлений ВООЗ безпечний рівень.

“Перш за все, нам потрібна перепланування юрточних районів (в місті 80 відсотків усіх викидів відбувається через домашні печі, переважно розташованих в цих районах). Ми плануємо побудувати квартири в юрточному районі, використавши для цього пакет допомоги в 50 мільйонів доларів з Китаю. Лі Кецян, прем’єр Китаю, під час липневого візиту в Улан-Батор, пообіцяв надати фінансову допомогу Монголії, “- повідомив прем’єр країни.

Із затверджених урядом Монголії 5 млрд тугриків для боротьби з забрудненням повітря і навколишнього середовища у 2017 році в цілому 3,5 млрд тугриків буде використано для введення нульового тарифу на електроенергію в нічний час доби.

Посилаючись на попередню адміністрацію, прем’єр Ерденебат дійшов до наступного висновку:

“Монголія” спалила “130-140 млрд тугриків, борючись із забрудненням повітря, проте боротьба виявилася невдалою. Отже, ми відкинули програму для сімей з розповсюдження чистого спалювання вугілля для опалювання житла.”

Мабуть, варто пам’ятати про те, що забруднення повітря зростає в холодну зимову пору і відбувалося регулярно протягом десяти років.

З 1 січня в Монголії електроенергія в нічний час стане безкоштовною