З 1 січня українські водії будуть сплачувати чотири нових податки

Найпопулярніший електрокар Tesla Model S
1 Січня 2017, 18:03

З 1 січня 2017 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими встановлені чотири нові податки на авто.

Так, вводяться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлений акцизний збір на переобладнані автомобілі.

Восени 2016 відповідний законопроект був запропонований Кабінетом міністрів України, нібито в рамках проведення податкової реформи, і прийнятий Верховною Радою.

Згідно з нововведеннями, тепер власники автомобілів з об’ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тисяч куб. см і не старше 5 років будуть зобов’язані сплачувати річний податок в розмірі 25 тисяч гривень.

З 1 січня діє новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлено в розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на старі – в розмірі 0,007 євро за 1 куб. см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше 8 років, ставка податку підвищується в 20 разів.

На нові вантажівки, в залежності від тоннажу, ставка акцизу встановлена на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см. На автомобілі, використані не більше 5 років, ставка акцизу зростає в два рази, а на використані більш 8 років – в 20 разів.

Також потрапили під підвищене оподаткування електромобілі. Ставка акцизу за один електродвигун, яких в повнопривідному електромобілі аж чотири, складе 109 євро. Крім того, в залежності від об’єму двигуна і терміну експлуатації збільшиться акцизний збір на легкові автомобілі.

Знову буде стягуватися акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були ввезені як комерційні, тобто без сплати акцизу. В якості компенсації зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який в залежності від об’єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб. см.

Також Верховна Рада проголосувала за закон про введення тимчасових спецмит на імпорт автомобілів, згідно з яким додатковий імпортний збір на транспортні засоби складе 5% і буде сплачуватися протягом року. Але цей закон набуде чинності тільки після узгодження з Єврокомісією.

Нагадаємо, днями міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що Кабмін нібито може розглянути питання про субсидії для українських покупців електромобілів. Втім, питання навіть не розглядалося, а ставка акцизу 109 євро за один електродвигун електрокара вже діє.