Єврокомісія у середу надасть план скасування віз для Туреччини – ЗМІ

Єврокомісія у середу надасть план скасування віз для Туреччини - ЗМІ Поштівка
16 Березня 2016, 11:55

Європейський Союз має надати турецьким громадянам безвізовий режим, якщо Туреччина виконає “критичну масу” законодавчих умов для нього.

Таку пропозицію Єврокомісія може зробити в середу у рамках пропозицій ЄС по угоді з повернення Мігрантів до Туреччини, повідомляє агенція Reuters з посиланням на представників Єврокомісії, які залучені до підготовки відповідного документу.

Очкується, що на саміті лідери ЄС узгодять всі політичні і юридичні моменти.

Своєю пропозицією Туреччині виконати лише “критичну масу” вимог таких як судова реформа, Комісія тримається більш м’якої лінії ніж окремі уряди. Зокрема, Франція вимагає від Анкари виконання всіх 72 вимог для того, що можна було дозволити безвізовий в’їзд до ЄС 80 млн турків.

Очкується, що Єврокомісія може вже у квітні зробити законодавчу пропозицію щодо візової лібералізації з Туреччиною, яку мають протягом кількох тижнів підтримати Європарламент і держави-члени.

Введення безвізового режиму для громадян Туреччини стане поступкою з боку Європейського Союзу, а також виконанням домовленості, якої вдалося досягти на саміті ЄС-Туреччина 7 березня.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС на міні-саміті з міграції ЄС-Туреччина, який відбувся у понеділок 7 березня, досягли значного прогресу в переговорах з Туреччиною щодо майбутньої угоди для зменшення напливу мігрантів.

Єврокомісія у середу надасть план скасування віз для Туреччини – ЗМІ