Єврокомісія хоче створити оборонний фонд Євросоюзу

Єврокомісія хоче створити оборонний фонд Євросоюзу Поштівка
30 Листопада 2016, 11:51

Єврокомісія хоче спонукати країни ЄС збільшити видатки на оборону за допомогою створення спеціального фонду. Відповідні плани мають презентувати у середу, 30 листопада, інформує агентство Reuters.

Як повідомляє німецьке видання Süddeutsche Zeitung, посилаючись на проект відповідного документа, країни-члени ЄС мають спрямовувати до оборонного фонду кошти, щоб потім інвестувати їх у спільні проекти, наприклад, у безпілотні технології.

Фонд є частиною плану дій європейської оборонної стратегії, розробленої Єврокомісією. Голова Комісії Жан-Клод Юнкер ще у вересні заявив про плани створити європейський оборонний фонд до кінця 2016 року. За даними Єврокомісії, недостатня співпраця з питань оборони обходиться ЄС щороку на суму від 25 мільярдів до 100 мільярдів євро.

Відповідно до планів, рішення про те, скільки грошей і в які технології чи оснащення інвестувати, за даними видання, мають ухвалювати самі країни ЄС. А для того, щоб вони вирішували ці питання не на національному рівні, а спільно з оборонним фондом, має існувати особливий стимул – інвестиції, які йтимуть через фонд, мають до певної міри враховуватися в обчисленні показника дефіциту бюджету країни, зазначає Süddeutsche Zeitung.

Пропозиції зі створення європейського оборонного фонду, як зауважують оглядачі, стали реакцією на ускладнення ситуації з безпекою в сусідніх з ЄС країнах і на перемогу на президентських виборах у США Дональда Трампа, який вимагав від європейців самим більше дбати про безпеку континенту.

Джерело:

Deutsche Welle