ЄСПЛ відхилив позови жертв конфлікту на Донбасі проти України та Росії

ЄСПЛ відхилив позови жертв конфлікту на Донбасі проти України та Росії Поштівка
28 Липня 2016, 15:59

Позови кількох мешканців Донецької області проти Російської Федерації та України не розглядатимуться суддями Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Відповідні рішення опубліковані на сайті ЄСПЛ у четвер, 28 липня, повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається що кілька позовів подали родичі громадян України, які потрапили в полон до бойовиків на непідконтрольних українському уряду територіях.

Рішення стосується позовів щодо чотирьох осіб, частина з яких мешкали в Донецькій області. Дехто відбував службу в лавах Збройних сил України. Всі вони зникли безвісти під час бойових дій на Донбасі. Згодом родичі дізналися, що їхні рідні перебувають в полоні у сепаратистів. Тож родичі цих осіб звернулися з позовами до ЄСПЛ одночасно проти України та Росії.

“Всі особи, щодо яких подавались позови, були звільнені в різний час з липня 2014 по листопад 2015 року”, – наголошується в рішенні суду. Тож судді ЄСПЛ визнають подальший розгляд згаданих справ недоцільним.

Раніше того ж дня ЄСПЛ відхилив скарги трьох жертв конфлікту на Донбасі, будинки яких були зруйновані внаслідок обстрілів під час бойових дій. Попри те, що частина заявників надали фотодокази знищення їх житла під час збройного конфлікту, а також звіти ОБСЄ, які підтверджують обстріли, ЄСПЛ вирішив відхилити скарги як недостатньо обґрунтовані, оскільки, зокрема, заявники не надали інформацію місцевої влади, яка б підтверджувала їх право власності на знищені будинки.

Суд додав, що “у виключних випадках”, таких, як збройний конфлікт, може відхилятися від цієї вимоги, але зазначив, що заявники не довели, що вони принаймні намагалися отримати такі офіційні докази.

ЄСПЛ відхилив позови жертв конфлікту на Донбасі проти України та Росії