ЄС опублікував рішення про продовження санкцій проти РФ

ES
20 Грудня 2016, 11:26

У збірнику законодавчих актів Євросоюзу – “Офіційному журналі” у вівторок опубліковано ухвалене Радою ЄС за письмовою процедурою рішення про продовження економічних санкцій проти Російської Федерації.

“Це рішення застосовується до 31 липня 2017 року”, – йдеться у публікації.

Рішення вступає в силу на наступний день після публікації, уточнюється в “Офіційному журналі”.

19 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження секторальних економічних санкцій щодо Росії до 31 липня 2017 року.

Спочатку санкції були введені 31 липня 2014 року як реакція на дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні”. Вони були посилені у вересні 2014 року. Ці заходи стоються секторів фінансів, енергетики та оборони, а також галузі “подвійного призначення”. Надалі санкції триватимуть аж до 31 січня 2017 року, що мотивувалося невиконанням Росією мінських угод.

Європейська Рада 15 грудня 2016 року знову не знайшла підстав для скасування чи послаблення цих санкцій і погодила їх продовження на новий період у 6 місяців – до 31 липня 2017 року.

Рада ЄС офіційно оформиа це рішення у письмовій процедурі 19 грудня 2016 року.

У комюніке, поширеному в понеділок у Брюсселі, зазначалося, що “у відповідності з правилами, що застосовуються до всіх рішень про продовження обмежувальних заходів, воно затверджено одноголосно”.

У Брюсселі нагадали, що санкції ЄС покликані обмежити доступ російської сторони на первинні і вторинні ринки капіталів ЄС для п’яти найбільших фінансових установ РФ з мажоритарною роллю держави та їхніх філій, що розташовані поза ЄС; накласти ембарго на експорт та імпорт зброї; заборонити експорт товарів “подвійного призначення”, які можуть бути використані у військових цілях у РФ; обмежити доступ Росії до низки чутливих послуг і технологій, які можуть бути використані для розвідки і видобутку нафти.

Окрім економічних санкцій, ЄС вжив щодо Росії низку інших заходів, зокрема й індивідуальні адресні санкції проти 152 осіб та 37 організацій і обмежувальні заходи у зв’язку з “незаконною анексією Криму і Севастополя”.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

ЄС опублікував рішення про продовження санкцій проти РФ