ЄС має намір продовжити дію санкцій проти Росії ще на півроку – FT

10 Червня 2016, 09:11

Євросоюз має намір продовжити санкції проти Росії ще на шість місяців незважаючи на ознаки пом’якшення настроїв у деяких країн блоку. Про це пише Financial Times з посиланням на джерела в Брюсселі, передає УНІАН.

Дипломати побоювалися, що питання продовження санкцій проти Росії могло викликати в найближчі два тижні запеклі суперечки між такими країнами, як Угорщина, Греція чи Італія, які хотіли б перегляду обмежень і більш войовничо налаштованими Польщею та Прибалтикою, котрі наполягають на продовженні обмежувальних заходів відносно Москви.

Однак джерела FT у Брюсселі кажуть, що найбільш «миролюбні» країни ЄС вирішили відкласти розгляд своїх вимог щодо перегляду санкцій до саміту в грудні цього року. При цьому деякі члени Євросоюзу розглядають можливість «надіслати політичний сигнал» Москві про те, що політика санкцій наближається до «переломного моменту», стверджує високопоставлений дипломат, який бере участь у переговорах з питання обмежень.

«Рано чи пізно нам потрібно глибоке і детальне обговорення з питання антиросійський санкцій, і я очікую, що грудень буде правильним часом для цього», — зазначило інше високопоставлене джерело. Згода країн на «автоматичне продовження» обмежень також пояснюється очікуваннями того, що це буде останній раз, коли ми продовжуємо санкції, у всякому разі в повній мірі», – пояснило інше джерело.

ЄС має намір продовжити дію санкцій проти Росії ще на півроку – FT