Японці виявилися найдавнішими рибалками

Японці виявилися найдавнішими рибалками Поштівка
23 Вересня 2016, 15:27

Японські археологи під час розкопок у печері Сакітарі на острові Окінава виявили найдавніші в світі рибальські гачки. Про це розповідається в статті, опублікованій в науковому журналі PNAS. Вчені відзначили, що люди проживали у районі архіпелагу Рюкю, до якого відноситься Окінава, вже 30-35 тисяч років тому.

Дослідникам вдалося виявити два рибальських гачка, зроблених з раковин морських молюсків. Причому робота над однією зі снастей так і не була завершена. Крім того, у печері знайшли фрагменти людських скелетів, намисто, скребла та відщепи.

Проведений археологами радіовуглецевий аналіз показав, що вік знахідок становить близько 22,5 тисячі років. Виявлені раніше в Східному Тиморі і в Ірландії рибальські гачки були новіші від японських на одну-дві тисячі років.

Вчені впевнені, що їх знахідка є підтвердженням того, що люди могли виживати в ізольованих острівних популяціях вже в епоху палеоліту. При цьому риболовля, швидше за все, носила в той період сезонний характер, що залежало від міграцій морської фауни: у печері також виявили фрагменти їжі — рештки крабів, кабанів і оленів.

Cikavosti.com

Японці виявилися найдавнішими рибалками