Японська компанія розробила віртуальну помічницю для самотніх

Японська компанія розробила віртуальну помічницю для самотніх Поштівка image 1
19 Грудня 2016, 11:31

Японська компанія Vinclu розробила пристрій Gatebox, всередині якого “живе” голографічна дівчина-помічник на ім’я Азума Хікарі.

Вона виглядає як героїня аніме, а на сайті компанії зазначається, що 20 років, її зріст становить 158 сантиметрів, мріє вона про те, щоб допомагати людям, які важко працюють. “Дівчина” любить пончики та боїться комах.

Голографічний помічник взаємодіє з власником: будить вранці, повідомляє про погоду за вікном і пише повідомлення протягом робочого дня. Крім того, як показано в одному роликів, присвячених Хікарі, вона також може “злитися” на власника, якщо той затримується на роботі.

На думку представників компанії, пристрій підійде самотнім людям, оскільки так створюється враження, що на них вдома хтось чекає.

Реклама показує все, на що здатна віртуальна помічниця. Система може показувати прогноз погоди, працювати як будильник, керувати освітленням і побутовою технікою (звичайно, якщо інтерфейс самої техніки це дозволяє). Але головне – вона нівелює самотність, адже з Azuma Hikari можна навіть листуватися протягом дня. Їй, наприклад, можна написати щось на кшталт «скоро буду вдома», щоб отримати у відповідь «чекаю не дочекаюся». Чат-бот розуміє написане і відповідає, в міру своїх можливостей.

Gatebox оснащений і модулями зв’язку, включаючи Wi-Fi і Bluetooth. Ці модулі забезпечують синхронізацію не тільки з телефоном користувача, а й з усіма розумними пристроями, які є в будинку. Завдяки своїм сенсорам система може вести моніторинг мікроклімату приміщення, включаючи і вимикаючи різні побутові пристрої.

Автори проекту стверджують, що у віртуальної дівчини «цілющий голос», а сама вона підтримує свого господаря щодня. Чим більше користувач з нею розмовляє, тим швидше вона навчається, отримуючи інформацію про життя власників, а також про їх емоційний стан. Після навчання Азума намагається допомагати своєму господареві в разі, якщо у того негативний емоційний настрій.

Природно, віртуальна дружина такого класу не може бути недорогим продуктом. Вартість системи Gatebox становить 298000 йєн, це близько $2580.

Поки що випущена лише обмежена партія в 300 екземплярів, але цілком може бути, що при належному попиті на цю систему на ринок потрапить і більш велика партія.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна, Geektimes

Японська компанія розробила віртуальну помічницю для самотніх