Як вибрати полуницю без нітратів

Як вибрати полуницю без нітратів Поштівка
26 Травня 2016, 12:43

Рання полуниця небезпечна тим, що вона може містити нітрати та інші хімічні речовини. Пропонуємо вам дізнатися, як вибрати смачну і соковиту полуницю, вирощену в натуральних умовах.

Оцініть колір

Хороша стигла полуниця повинна бути яскраво-червоного кольору.

Якщо полуниця темно-червоного кольору, то вона, швидше за все, вже почала псуватися – придивіться уважніше до бочків ягоди, і в більшості випадків ви це помітите. Або подібний колір означає, що полуниця росла на нітратах.

Зрозуміло, з’ївши полуницю з нітратами один раз, нічого страшного з вами не трапиться. Але якщо ви збираєтеся взяти велику партію, щоб заморозити ягоди або зробити варення – уникайте полуниці темно-червоного кольору.

Якщо ж у полуниці білий кінчик, то вона просто не дозріла, і буде кислою.

Зверніть увагу на хвостик

Ще один індикатор якості полуниці – хвостик.

Листочки на хвостику ягоди повинні бути зелені і м’ясисті. Це означає, що полуницю недавно (як правило, не пізніше, ніж день тому) зірвали з грядки.

Пожухлі хвостики – знак того, що полуницю зібрали давно, і вона несвіжа.

Полуниця без листочків, швидше за все, говорить про те, що вам так само намагаються продати несвіжу полуницю. Просто листочки видавали вік ягоди, і продавці їх позбулися – з іншої причини відривати хвостики у кожної ягідки не має сенсу.

Погляньте на насіння

Звертайте увагу на насіння, яке знаходиться на поверхні полуниці.

Якщо насіння опукле, то ягода, швидше за все, не дозріла. А якщо вони знаходяться в деякому поглибленні, це означає, що ягода максимально стигла.

Щоб правильно вибрати полуницю, обов’язково погляньте на її колір, хвостики і насіння – вже це дозволить вам не помилитися у виборі.

Запах або аромат

Полуницю при покупці бажано понюхати – у хорошій стиглої полуниці повинен бути сильний полуничний аромат. Як правило, він буде відчуватися навіть при наближенні до прилавка.

У недозрілої полуниці запах слабкий і невиразний.

Розмір ягоди

Всупереч поширеній думці, величина ягід залежить не від кількості нітратів при їх вирощуванні, а від сорту полуниці. Просто є полуниця великих і дрібних сортів, і останній стати великою не допоможуть ніякі нітрати. Тобто розмір полуниці для її якості не має значення.

Тепер ви знаєте, як правильно вибрати полуницю, щоб ягода радувала вас своїм смаком і ароматом. До речі, у замороженій полуниці зберігаються майже всі вітаміни, а в полуничному варенні їх практично немає – так що важливо вибрати правильно не тільки ягоду, а й спосіб заготівлі.

Як вибрати полуницю без нітратів