- Поштівка - https://poshtivka.org -

Як стати лідером: покрокова інструкція

У суспільстві є великий попит на лідерів. Особливо їх очікують бачити серед студентів. Але як виробити у собі лідерські якості? Як стати тим, з кого братимуть приклад? Щоб дізнатися відповідь, ми відвідали тренінг «Лідерство як потреба сучасного світу», який організувала Львівська ФРІ, та записали найважливіші тези лектора Ростислава Романіва.

Крок 1. Бери відповідальність на себе

Справжній лідер бере відповідальність за усе, що коїться у його житті. Він не боїться наслідків чи провалу. Треба усвідомлювати можливість невдачі, але ніколи не боятися йти на ризик. Лише так можна загартувати себе і стати лідером.

Крок 2. Будь готовим до критики

Немає ідеї, яка б подобалася усім. Це варто усвідомлювати. Тому не намагайся отримати схвалення від кожного. Дослухайся до конструктивної критики. І бійся необґрунтованої похвали – це лестощі. Вони можуть пригальмувати твій розвиток. Треба цікавитися думкою людей, компетентних у твоїй сфері. Не варто йти до друзів – вони не хочуть зробити тобі боляче, тому навряд висловлять зауваження. Але інколи необхідно отримати здорову порцію критики, щоб рухатися далі.

Читайте також:  10 жахливих трюків, за допомогою яких контролюють населення [1]

Крок 3. Удосконалюйся завжди

Саморозвиток – це база лідера. Людина, яка не прагне більшого, не вивчає нічого нового, не хоче ставати кращою, не може бути керманичем. Вона не поведе за собою інших, ніколи не стане прикладом для наслідування. Тому постійно перебувай у пошуку нових знань. Дивуй своєю професійністю. Самовдосконалення повинно стати невід’ємною частиною твого життя, а не марудним обов’язком.

Крок 4. Будь комунікабельним

Учися (якщо досі не умієш) розмовляти з людьми. Освоюй основні техніки комунікації. Шукай спільні точки дотику, інтереси. Будь гнучким, щоб ефективно комунікувати. Саме це забезпечить успіх. Справжній лідер притягує людей, з ним приємно спілкуватися. Завжди будь привітним та відкритим до діалогу, не вступай у конфлікт без особливої потреби.

Крок 5. Май свою думку

З кожного питання завжди май що сказати. Твоя позиція може розходитися із загальноприйнятим уявленням – не зважай на це. Будь упевненим у власній слушності. Виховуй твердість характеру. Це важлива риса для лідера. Але, безперечно, умій аргументувати свої переконання. Тоді тебе поважатимуть і прислухатимуться до твоєї думки.

Крок 6. Концентруйся на позитиві

Наш мозок може зосереджуватися лише на одній стороні проблеми. І ми найчастіше обираємо саме негативну. Чому? Бо це дуже зручно. Наші проблеми вислуховують і жаліють нас. Але необхідно концентруватися на позитиві, завжди бути налаштованим на плюси від кожної розмови чи ситуації. У кожній справі варто бачити переваги. Насправді вони є усюди.

Крок 7. Не обмежуй себе

Живи без рамок, виходь за усталені норми. Лідером стає лише той, хто диктує нові правила, запроваджує креативні ідеї. Забудь про звичне і буденне, розплющ очі ширше. Мисли глобально і нестандартно. Побач щось дивне у типовому.

Крок 8. Навчися маніпулювати

Усі люди чомусь жахаються цього слова – «маніпуляція». Але таке уміння варто розвивати у собі. Особливо тим, хто хоче стати лідером. Необхідно уміти впливати на людей, щоб ефективно вирішувати проблеми.

Крок 9. Забудь про істерику

Якщо такий вияв емоцій для тебе звичний – позбувайся його. Істерика – це прояв хаосу в голові та у справах. Завжди май запасний план, не впадай у відчай. Немає ситуацій, які неможливо вирішити. Пам’ятай, що енергії лідера повинно вистачати не лише на заспокоєння власних нервів, але й на підбадьорювання інших.

Крок 10. Відсутність харизми – не вирок

Багато хто вважає, що він не може бути лідером, бо недостатньо харизматичний. Але такі упередження – звичайнісінькі міфи. Харизма – це далеко не основа лідерства. Швидше його маленька деталь. Цю рису характеру можна і навіть потрібно розвивати у собі, якщо її немає. І аж ніяк не треба ставити хрест на своїх планах через її відсутність. Якщо ти маєш власну думку, відкритий до критики і спілкування з людьми, то вже маєш особливу привабливість серед інших. Працюй у тому ж напрямку!