Як сон впливає на імунну систему

Медики розповіли, як заснути за 60 секунд Поштівка
18 Листопада 2016, 13:00

Вчені з Університету Тюбінгена (Німеччина) під керівництвом Т. Ланге провели дослідження, щоб встановити, як впливає відсутність сну на імунну систему, пише American Journal of Physiology.

Було отримано нові докази значення сну для здоров’я людини: він дозволяє імунній системі перебудовувати свою активність.

Аналізували кількість Т-лімфоцитів в крові групи волонтерів (14 молодих чоловіків у віці 25 років у середньому) у разі, коли їм дозволяли спати з 23.00 до 7.00 і в разі, та, коли вони не спали протягом 24 годин. У “сплячої” групи кількість Т-лімфоцитів під час сну зменшувалася порівняно з неспанням. У групі, якій не дозволяли спати, вміст цих лімфоцитів було високим. Виявлене зниження числа Т-лімфоцитів під час сну зачіпає адаптивну імунну систему, вважають автори дослідження, і пояснює, чому регулярний сон важливий для здоров’я людини.

Про роботу імунної системи можна судити по динаміці Т-лімфоцитів в крові людини. Т-лімфоцити це основний тип лімфоцитів в імунній системі людини. Велика кількість Т-лімфоцитів присутня у крові і готова напасти на віруси та інші інфекційні агенти, які вторгаються в тіло. Навіть під час глибокої стадії сну, система здатна виділяти в кров Т-лімфоцити, соматотропыни та адреналін для боротьби з інфекційними агентами.

Джерело:

Уніан