Як швидко заснути в спеку

Медики розповіли, як заснути за 60 секунд Поштівка
13 Серпня 2017, 00:55

В спекотну погоду, коли навіть вночі температура не опускається нижче +20 градусів, дуже важко заснути та розслабитися.

Якщо ви не можете заснути або часто прокидаєтеся вночі, скористайтеся порадами від Поштівки.

Не вживайте важку їжу перед сном

Те, що ми їмо ввечері, впливає на якість сну. Тому в особливо спекотні дні краще не переїдати і вибирати легку їжу, щоб організму не доводилося посилено перетравлювати з’їдене і виробляти додаткову енергію.

Лікарі наполягають, що під час спеки варто відмовитися від солодкого, м’яса та кави. Основу раціону повинні становити – овочі та фрукти, як сирі, так і термічно оброблені. Потрібно виключати усі білкові продукти. У випадку, коли спека нижче +30 – то допустимо вживати біле м’ясо та рибу.

Пийте холодні напої за годину до сну

Охолоджені напої з льодом допоможуть знизити центральну температуру тіла. Тільки не пийте алкоголь і напої з кофеїном – вони порушать сон. Вживати холодні напої варто не пізніше, аніж за годину до сну.

Охолодіть постільну білизну

Простирадло та підодіяльник злегка змочіть, вичавіть і ненадовго покладіть в морозилку за 30 хвилин до того, як підете спати. Після того як ви застелите ліжко, вони будуть залишатися холодними ще 30-40 хвилин, цього достатньо, щоб заснути.

Тканина повинна бути прохолодною і трохи вологою, але не настільки, щоб намочити матрац. Таким чином ви охолодите своє ліжко.

Також можна “заморозити” піжаму або рушник.

Прийміть прохолодний душ або ванну.

Не приймайте занадто холодний душ, адже це може мати зворотний ефект. Температура вашого тіла може піднятися, щоб протистояти холодній воді. Замість цього прийміть теплий або прохолодний душ.

Також ви можете занурити руки і ноги в прохолодну воду. Ваші руки і ноги – ваші “радіатори,” або ділянки тіла, які швидко нагріваються. Якщо ви охолодите їх, зануривши в прохолодну воду, це відрегулює температуру вашого тіла і охолодить вас.

Спіть без одягу

Організму буде легше охолоджуватися, якщо ви не будете спати у довгих штанях від піжами. Якщо не можете спати без всього, вибирайте речі зі стовідсоткової бавовни. Ця тканина дозволяє шкірі дихати і відводить від неї вологу.

Приберіть товсті покривала або ковдри. Використовуйте бавовняні простирадла і легкі бавовняні ковдри.

Увімкніть вентилятор

Стимулюйте рух потоку повітря за допомогою вентилятора. Відкрийте вікна та двері спальні і встановіть вентилятор в кутку кімнати, щоб він був спрямований на вашу ліжко. Не ставте вентилятор занадто близько до тіла.

Як швидко заснути в спеку