Як прожити довге і здорове життя

Як прожити довге і здорове життя Поштівка
25 Липня 2016, 12:30

Усі хочуть жити довго і, бажано, щасливо. Про це написано безліч статей, проведено безліч досліджень, а кожним з нас вивчено гігабайти інформації. Однак секрет геніальності – в простоті, інформує “Країна Здоров’я”.

Спокій тільки спокій

Про шкоду стресів все начебто чули, але всерйоз сприймати це як фактор ранньої смертності не хочеться. Проте, давно доведено, що чим нижче рівень кортизолу, тим міцніше нервова система і імунітет, а значить – вища опірність будь-яким хворобам.

Тому багато довгожителів всерйоз рекомендують знайти свій особистий ліки від стресу: хтось медитує, хтось грає в шахи, хтось займається спортом, а хтось просто практикує здоровий пофігізм.

Своєчасна діагностика

Скільки хвороб можна було б вилікувати і життів врятувати, якби всі ми регулярно проходили всі необхідні обстеження! У розвинених країнах діагностиці приділяють стільки ж уваги, скільки і самому лікування, не в приклад пострадянському простору. Це саме той випадок, коли не варто шкодувати грошей і часу – все це окупиться сторицею.

Харчування як основа

В принципі, якщо проаналізувати раціон довгожителів, спостерігається цікавий парадокс: кожен дотримувався своєї системи, і кожна з систем могла суперечити іншій.

Хтось не їсть після шостої вечора, хтось практикує вегетаріанство, хтось дробове харчування, хтось роздільне. Але є 2 загальних знаменника, які об’єднують усіх: відсутність переїдання і відсутність однозначно шкідливої їжі.

Мінімізація шкідливих звичок

Звичайно ж, бажано обходитися без сигарет і алкоголю, але останнім часом подейкують, що звести їх до мінімуму – вже серйозний крок в сторону довголіття.

Різка відмова може стати стресом, тому краще прощатися зі шкідливими звичками поступово. Наприклад, пара келихів вина або еквівалентна кількість іншого алкоголю в тиждень мирно впишеться в ваш спосіб життя при відсутності протипоказань.

Рух

Всі довгожителі в один голос твердять: рухайтеся більше. Однак серед них рідко зустрінеш колишніх олімпійських чемпіонів або адептів «качалок».

Якщо вашою метою не є титули і звання, а здоров’я, то ключовими словами в заняттях спорту для вас повинні стати: помірність і регулярність.

Осмислена діяльність

З віком більшість людей схильні до примітивізації своїх роздумів і дій. Це призводить до відчуття, що навколо все сіро, сумно і нудно. В результаті енергетика падає разом з мозковою і фізичною активністю.

Саме тому так важливо займати себе цікавою діяльністю, причому вона може бути як фізична, так і розумова, головне – перебувати в русі, в прогресі.

Як прожити довге і здорове життя