- Поштівка - https://poshtivka.org -

Як правильно варити рис

Замочування

Якщо уважно придивитися, можна помітити, що рис покритий тонким шаром дрібного порошку. Це крохмаль, і при потраплянні рису в киплячу воду він робить рис липким. В міру вбирання води зерна рису починають прилягати ближче один до одного. При зіткненні зерняток рис склеюється і утворюються грудки. Простий шлях всього цього уникнути – промити рис перед початком приготування.

Викладіть сировий рис у велику миску, залийте його водою і перемішайте руками. Процідіть рис через дрібне сито, а потім повторіть цей процес ще три рази або поки вода не стане чистою.

Пропорції

Може страви з рису і не відрізняються особливою вигадливістю, але для самого процесу приготування важлива кожна деталь. Марка рису, тип каструлі, кришка – всі ці, здавалося б, дрібниці визначають смакові властивості страви, яку ви готуєте. Так, як ви напевно вже й самі встигли помітити, ширина і висота посуду впливають на швидкість поглинання води. Те, наскільки щільно прилягає кришка, визначає ступінь випаровування.

Кулінарне відчуття прийде з практикою. Поки ж досить запам’ятати те, що короткі зерна білого рису вимагають більш низького співвідношення води до рису, в той час як неочищений рис потребує більшої кількості води.

Відпочинок

Погодьтеся, звучить дивно. Проте для рису дуже важливий відпочинок. Якщо відкривши кришку каструлі ви виявите, що рис приготувався нерівномірно, у верхній частині твердіший і м’який на дні, не варто розцінювати це як повне фіаско. Рис дійде до потрібної кондиції, йому всього лише потрібно дати час відпочити.

Зніміть каструлю з вогню, підійміть кришку і накрийте сухим, чистим рушником – це потрібно для того, щоб зібрати надлишкову вологу. Поставте кришку кастрюлі на своє місце і притисніть. Дайте рису на відпочинок приблизно від 15 до 20 хвилин.