- Поштівка - https://poshtivka.org -

Як правильно розпочати власний малий бізнес

П’ять кроків для вибору власного діла

Вибір ніші для свого бізнесу – одне із найскладніших рішень, особливо у період кризи. Від цього залежить успішність і дохід власної справи та перспективи її розширення.

Оберіть 15 бажаних ніш

При виборі напряму та спеціалізації бізнесу виходять із того, на яку справу вистачить грошей і яке заняття ближче до душі.

15 напрямів бізнесу бажано виписати у блокнот і розмістити їх у списку за пріоритетністю – від найбільш ймовірного для вас до найменш вірогідного. Всі ці бізнеси потрібно буде протестувати, аби зупинитися на декількох найбільш вдалих.

Врахуйте нюанси

Якщо у вашому списку є сезонний бізнес, варто одразу викреслити його. Сезонна справа може бути успішною лише у тих підприємців, у яких вона вже друга або третя. А основною є несезонна. За даними консалтингової компанії AFS, занепадають понад 80% подібних бізнесів.

«Вони спеціалізуються здебільшого на продажі затемнених окуляр, прокаті велосипедів чи катамаранів біля моря. Зазвичай треба більше трьох сезонів, щоб вкладені гроші відбилися. Протягом цього періоду може бути повно непередбачуваних факторів – погана погода зміни умов оренди, перипетії в особистому житті тощо», – кажуть експерти.

Обирайте цікаве

Якщо обираєте бізнес із продажів, то це мають бути товари, цікаві для всієї країни, а не лише для одного регіону.  «Наприклад, продаж сувенірів – невдала справа, особливо, якщо вона єдина. Магнітики, рамки й статуетки із зображенням Херсона у вас не купуватимуть повсюди. Вони будуть цікаві лише для кількох сотень гостей міста і все», – пояснює спеціаліст.

Використовуйте знайомства

Варто подивитися свій список бізнесів й виокремити в ньому ті напрями, у яких зможуть стати в нагоді зв’язки знайомих, родичів і друзів.

“Люди вирішують все. Особливо, якщо вони працюють у якихось контролюючих органах чи керують підприємствами та приватними фірмами. До речі, якщо серед останніх маєте друзів, то будь-який ваш продукт, який допоможе їм скоротити видатки на ресурси, буде успішним.

В українських реаліях для швидкого доходу найкраще обирати власну справу із надання послуг чи перепродажів товарів.

Не вкладайте великих грошей

Більшість бізнесів, які починали за кредитні гроші, занепадають, помітив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру. Він радить починати власну справу виключно за свої кошти. І при виборі ніші також розраховувати виключно на свій гаманець.

На малий бізнес варто витрачати не більше своїх двох зарплат, радить він. Якщо втратити такі кошти, то великої проблеми для сімейного бюджету не буде.

Випробуйте нішу

Варто зупинитися на 2-3 напрямах бізнесу й розмістити оголошення із надання послуг чи продажу товару, залежно від того, на чому спеціалізується ваш бізнес.

Використовуйте безкоштовні платформи – соцмережі, сайти, дошки оголошень, газети оголошень тощо. Якщо за місяць ніхто вашими послугами чи товаром не зацікавиться, то ніша невдала.

znaj.ua