Як мелодії впливають на розумові здібності

Як мелодії впливають на розумові здібності Поштівка
25 Вересня 2016, 11:25

У вчених з’явилися докази, що знамениті класичні твори роблять нас розумнішими.

Згідно з останніми даними вчених, класична музика впливає на вироблення дофаміну. Цей гормон викликає відчуття задоволення у людини і мотивує його на навчання та інші корисні справи. Так що Бах і Бетховен розвивають нашу пам’ять, концентрацію і допомагають освоювати нові знання.

Щоб встановити, як музика впливає на нашу фізіологію, вчені з Фінляндії провели експеримент. Для дослідження було обрано 20 добровольців: вони слухали твір Моцарта – концерт для скрипки з оркестром №3, соль мажор, K.216. Він тривав 20 хвилин, а вчені вивчали стан своїх «піддослідних».

В результаті експерименту у його учасників активізувалася вироблення дофаміну. Крім того, музика активізувала роботу пам’яті і здатність людей до навчання.

Але і це ще не все. Виявилося, класична музика може регулювати експресію гена альфа-синуклеїну (SNCA), саме він відповідає за хворобу Паркінсона. Цей же ген пов’язаний з музичними здібностями: наприклад, він допомагає птахам навчатися співу.

І тепер, налаштовуючись на важливу зустріч або готуючись до іспиту, замість популярної радіостанції вибираємо на плеєрі класичні твори: і приємно для слуху, і налаштовує на нові звершення!

Як мелодії впливають на розумові здібності