Як довше зберегти зелень свіжою

Як довше зберегти зелень свіжою Поштівка
10 Червня 2016, 10:23

Варто покласти пучок петрушки або базиліка в холодильник, як душе швидко зелень зав’яне. Але ароматними зелень і прянощі можуть залишатися набагато довше.

Чому зелень псується

Причин, за якими свіжі трави починають в’янути в холодильнику, може бути відразу декілька. Через надмірну кількість вологи листя покривається слизом, в той час як її нестача призводить до висихання. Під впливом світла зелень, особливо м’яка, починає жовтіти. Надлишок кисню (а для деяких трав і дуже низькі температури) сприяє зміні забарвлення листя на коричневий.

Ключ до тривалого зберігання – це оптимальне поєднання цих чотирьох факторів: вологості, світла, кисню і температури. Якщо підібрати правильні умови зберігання, прянощі і зелень залишатимуться свіжими 2-3 тижні, а іноді й довше.

Миття і сушіння

Не можна недооцінювати важливість підготовки зелені. Від цього етапу багато в чому залежить термін її «життя» в холодильнику, до того ж ви отримуєте вже готові до використання трави, які залишається тільки нарізати. Обполосніть пучок зелені або трави під прохолодною проточною водою і ретельно, добре їх висушіть.

Типи трав

Залежно від стебел і листя вся зелень ділиться на два типи. Якщо у неї м’які стебла і листя, як, наприклад, у м’яти і кінзи, це м’які трави. Тверді стебла і жорстке листя, характерні для розмарину і чебрецю, вірна ознака того, що зелень належить до жорсткого типу. М’які і жорсткі трави мають не тільки зовнішні відмінні риси – відмінності також впливають на спосіб їх приготування і зберігання.

Зберігання м’якої зелені

М’які трави треба розглядати як свіжий букет квітів. Зберігати їх слід відповідно – в ємності з водою. Наповніть склянку холодною водою, обріжте кінці стебел, а потім опустіть зелень в воду і вільно прикрийте поліетиленовим пакетом – він допоможе зберегти вологу і захистить листя від зайвого впливу кисню. Міняйте воду кожні кілька днів, щоб зберегти зелень свіжою якомога довше. У холодильнику таким способом зберігають всю м’яку зелень, винятком є ​​хіба що базилік. Його необхідно залишити на кухонному столі при кімнатній температурі, інакше його листя почорніє.

Найбільш поширені види м’якої зелені: петрушка, кінза, кріп, базилік, естрагон, м’ята

Зберігання жорсткої зелені

Тверді види зелені вимагають принципово іншого підходу. Замість того, щоб ставити їх в стакан з водою, їх необхідно вільно загорнути у вологий паперовий рушник або покласти в пакет або контейнер. Рушник потрібен для того, щоб підтримувати вологість, а контейнер або пакет оберігають їх від надмірного впливу кисню.

Найбільш поширені види жорсткої зелені: розмарин, чебрець, орегано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!