White Ops розкрила схему російських хакерів, які щоденно крали $5 млн з продажу реклами – The New York Times

Майкл Тіффані, директор американської компанії з кібербезпеки White Ops, заявив щодо російської банди кібершахраїв: "Наші противники створюють абсолютно нові рівні інновацій шахрайства з рекламними оголошеннями."
24 Грудня 2016, 20:56

Російські кібершахраї створили понад півмільйона фейкових інтернет-користувачів і 250 000 фейкових веб-сайтів, щоби обдурити рекламодавців і змусити їх платити $5 млн на день за відеорекламу, яку ніхто не переглядає.

Про це пише The New York Times з посиланням на доповідь компанії White Ops.

Схемі Methbot, яка запроваджена у вересні і діє досі, надано новий рівень складності злочинцями, які прагнуть отримати прибуток за допомогою ботів – комп’ютерних програм, що видають себе за людей. Мета кібершахраїв – обдурити рекламодавців.

Також у масовому порядку боти створюють для розміщення реклами фейкові веб-сторінки, що імітують приналежність до відомих сайтів. За даними дослідження, шахраї видають за справжні близько 6100 веб-сайтів популярних новинних агрегаторів і ЗМІ. Серед них: Fox News, CBS Sports, The New York Times The Wall Street Journal, Facebook і Yahoo. Газета пише, що, хоча основною метою хакерів були сервери, розташовані в США та Нідерландах, до переліку потрапили й організації з інших країн.

Засновник і виконавчий директор американської компанії з кібербезпеки White Ops Майкл Тіффані (Michael Tiffany) сказав виданню, що він поінформував рекламодавців про цю шахрайську схему: «Ця атака здійснювалася на всі галузі. Вони грабували і рекламодавців, і видавців». За його словами, ця система підняла «рекламне шахрайство на нові інноваційні рівні».

Схема використовує недоліки в системі цифрової реклами, зокрема, відсутність послідовного надійного методу для відстежування рекламних оголошень і гарантування, що вони будуть показані обіцяній аудиторії, пише газета.

У 2016 рекламодавці в усьому світі втратили $7 млрд через перегляд реклами ботами.

Спеціалісти стверджують, що Methbot вже стала природною частиною системи інтернет-реклами, і знищити її не так просто. Єдиний спосіб – зробити інформацію про бот-мережі надбанням громадськості, щоб допомогти рекламодавцям вжити заходів.