Визначено найдорожчу ялинку в Україні

Організатори розповіли, якою буде головна ялинка країни у Києві Поштівка
6 Січня 2017, 11:03

Головна ялинка України у Києві виявилася не найдорожчою. Так, найбільше коштів на новорічне дерево витратили у місті Ірпінь, що на Київщині.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на сайт закупівель Prozorro.

Як зазначається, 16-метрова штучна ялинка в Ірпені вартувала для міського бюджету майже 200 тисяч гривень. Заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов підтвердив, що це новорічне дерево виявилося найдорожчим в Україні.

«Найдорожча ялинка, яку ми знайшли – її закупили в Ірпені. Вона коштує 199 тисяч», – зазначив чиновник.

Втім, виявилося, що ця сума включала лише саме дерево, без прикрас та ілюмінації. Журналісти встановили, що вказана цифра приблизно в 10 разів перевищує минулорічні витрати на ремонт даху в ірпінській школі №18.

Відзначимо, що головна новорічна ялинка країни, яку встановили на Софійській площі у Києві, обійшлася в чотири рази дешевше за ірпінську. Так, за живе 26-метрове дерево заплатили близько 50 тисяч гривень, і це з врахуванням його доставки з Івано-Франківська.

Недешево новорічний настрій обійшовся і для жителів міста Буча під Києвом. Там місцева влада витратила на прикраси понад півмільйона бюджетних коштів. Так, згідно з інформацією на порталі Prozorro, 67 новорічних ялинкових гірлянд вартували 178,8 тисяч грн, гірлянда довжиною 520 погонних метрів – 80,25 тис. грн, чотири інші гірлянди, а також бурулька, орнамент та сніжинка – 192,6 тис. грн. Встановили там і новий будиночок Діда Мороза, обійшовся він у 73,5 тис. грн.

При цьому, користувачі соцмережі звинуватили владу Бучі у плагіаті, оскільки схожа ялинка була у Вільнюсі.

“Зліва – ялинка на Кафедральній площі Вільнюса, справа – ялинка м.Буча біля Алеї Героїв Небесної Сотні”, фото з facebook

Джерело:

Преса України