Високоякісну насіннєву картоплю в Україні вирощують голландці

картопля
1 Травня 2018, 08:35

Голландський кооператив займається вирощуванням високоякісної насіннєвої картоплі в Україні.

Про те, як на вітчизняних ґрунтах розводять елітну, впізнавану у 80 країнах світу картоплю, розповів Микола Гордійчук, засновник компанії «Агріко Україна».

«Агріко Україна» є єдиним офіційним представником кооперативу AGRICO в Україні. Компанія спеціалізується на розмноженні насіннєвої картоплі, імпортованої з Голландії.

У реєстрі компанії наразі налічується близько 22 сортів, проте флагманами є 5-7 з них. Серед них — найбільш ранній сорт, який є в Україні, — Рів’єра.  Через 45 днів після появи паростків отримуємо перший урожай. Через 10 днів після неї дозріває сорт Імпала, потім — Арізона. Останнім часом «Агріко Україна» рухається у напрямку виробництва ранніх сортів столової картоплі. Окремі сорти вирощують для виробництва чіпсів та крохмалю.

У користуванні «Агріко Україна» перебуває 600 га земель, окрім картоплі, вирощують сою, пшеницю та інші зернові, проте основний акцент роблять все ж на картоплі. За словами Миколи Гордійчука, ніша виробництва насіннєвої картоплі в Україні не заповнена повністю, у свою чергу «Агріко Україна» у цьому сегменті займає позиції лідера.

«Ми імпортуємо голландське насіння. Чому саме? Справа в тому, що Голландія — країна, яка омивається морями. Там дуже хороший клімат для виробництва якісної насіннєвої картоплі, низьке вірусне навантаження на культуру», — ділиться засновник «Агріко Україна».

Не обходять і труднощі. За словами Миколи Гордійчука, сьогодні проблемою є брак висококваліфікованих агрономів. Окрім цього, через застаріле обладнання та техніку, багато виробників переорієнтовуються на вирощування інших культур. Попри це, світові потреби у картоплі з кожним роком зростають, потреби у якісному посадковому матеріалі наразі ще вищі.

Джерело:

Latifundist.com