Вища рада правосуддя назвала недоцільним законопроект про антикорупційний суд

10 Березня 2017, 14:05

Вища рада правосуддя вважає проект закону “Про антикорупційні суди” неконституційним, а його ухвалення парламентом – недоцільним.

На засіданні Вища рада правосуддя затвердила відповідний консультативний висновок, який спрямує Верховній Раді.

Законопроект №6011 ініціювали народні депутати Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Іван Крулько, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук.

Вища рада правосуддя надає обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів, узагальнює пропозиції судів, органів та установ системи правосуддя стосовно законодавства щодо їх статусу та функціонування, судоустрою і статусу суддів.

Доповідач ВРП Вадим Беляневич повідомив, що законопроект “Про антикорупційні суди” опрацювала робоча група:

“Надали висновки Вища кваліфікаційна комісія суддів України – в частині, що стосується процедур добору суддів, Державна судова адміністрація України – щодо матеріально-технічного забезпечення роботи суду, Рада суддів України – стосовно питань, пов’язаних із суддівським самоврядуванням. Результатом цієї спільної роботи став проект висновку, в якому відображено всі пропозиції та зауваження, що надходили до законопроекту”.

Як відомо, громадськість вимагала створення системи антикорупційних судів, які б розглядали справи чиновників, яких антикорупційні органи підозрюють у корупції. Крім того, голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні якнайшвидше треба створити антикорупційний суд, а його судді мають обиратися за справедливою і прозорою процедурою, таку ж позицію висловило Посольство США в Україні.

На важливості створення антикорупційного суду наголосив і директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник 10 лютого під час презентації Звіту про результати роботи Бюро за останні півроку. За його словами, станом на кінець січня НАБУ завершило досудове розслідування у 50 провадженнях. Лише щодо 15 з них є рішення суду.

Джерело:

Тиждень.ua

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!