Вироблена в Україні високоолеїнова соняшникова олія якісніша за оливкову

соняшник
13 Листопада 2017, 17:55

Якість високоолеїнової соняшникової олії, виробленої в Україні, є набагато вищою, ніж оливкової олії.

Про це журналу The Ukrainian Farmer повідомив Євген Куценко, власник компанії DANKEN, що займається виробництвом високоолеїнової соняшникової олії.

За його словами, законодавство дозволяє підмішувати в оливкову олію інші олії, які не є корисними (наприклад, 70% – оливкової, 30% – ріпакової чи іншої).

Водночас високоолеїнова соняшникова олія на 100% є корисним продуктом. Перевага такої олії полягає ще й в тому, що за селекції соняшнику для її виробництва не використовують ГМ-методи на відміну від деяких інших олійних культур, зазначив Євген Куценко.

«Високоолеїнова соняшникова олія є стійкішою до впливу високих температур, витримує більшу кількість етапів смаження, що робить її оптимальною для використання у фритюрі. У харчовій промисловості вона використовується у виробництві харчових продуктів (крекерів, сухих сніданків) і є ідеальним компонентом для виробництва маргарину», – додав він.

Довідка

Високоолеїновий соняшник – це соняшник з умістом в олії олеїнової кислоти омега-9 (мононенасичена жирна кислота) понад 82% і низьким умістом лінолевої кислоти омега-6 (поліненасичена жирна кислота). Олія, виготовлена з такого соняшнику, має безліч корисних властивостей і характеризується найвищим умістом вітаміну Е (альфа-токоферолу) – 45 мг/100 г.

Джерело:

agrotimes.net

Вироблена в Україні високоолеїнова соняшникова олія якісніша за оливкову