Виконавчий директор «Євробачення» домовився з Росією не відправляти в Україну персон із «чорного списку»

1 Лютого 2017, 17:09

Виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд заявив, що постійно підтримує контакти з російською делегацією і домовився з ними не відправляти в Україну на пісенний конкурс осіб, які створюють загрозу національній безпеці України і входять у «чорний список», складений Міністерством культури України на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Про це він повідомив після церемонії вручення ключів «Євробачення» меру Києва Віталію Кличку і жеребкування країн-учасниць до півфіналів конкурсу.

«Ми у постійному контакті з російською делегацією і домовилися з її головою, щоб до складу делегації РФ входили саме ті особи, які можуть працювати  в Україні», – сказав Йон Ола Санд.

За його словами, Європейська мовна спілка  має постійний ефективний діалог зі службами безпеки, веде переговори з правоохоронними органами в Україні.

«…Ми досягли розуміння, що Європейська мовна спілка зможе забезпечити перебування для делегації Росії в Україні», – запевнив  виконавчий директор «Євробачення».

Йон Ола Санд розповів, що упродовж двох днів представники Європейської мовної спілки мали багато зустрічей у Києві щодо підготовки і трансляції «Євробачення-2017». «Кожного року “Євробачення” – це виклик. Дуже багато всього треба зробити. Є багато питань, які ще треба вирішити, але тим не менше процес йде і ми повертаємося до Стокгольма із повною впевненістю, що підготовка проходить як треба», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше міністр культури Євген Нищук заявив, що ніяких компромісів не буде, і якщо Йосип Кобзон захоче приїхати на конкурс до України, він не буде допущений на «Євробачення-2017». Він вважає, що у Росії є чимало порядних виконавців, які розуміють, що мир – це головне, що мовою агресії говорити не можна, принижувати будь-який народ, а тим більше сусідів, не можна, а розмовляти треба виключно професійною мовою, у даному випадку мовою музики та співу.

Раніше російські ЗМІ розповсюдили інформацію, що в Україні готові дозволити виступ кандидата на участь в конкурсі «Євробачення-2017» від Росії Олександра Панайотова.

У листопаді 2016 року стало відомо, що одним з претендентів є учасник шоу «Голос», уродженець Запоріжжя, 32-річний Олександр Панайотов. Співак розповів в інтерв’ю Life про те, що хотів би помирити Росію і Україну на «Євробаченні-2017».

Пізніше російські експерти запропонували співачці Земфірі представляти Росію на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2017» в Києві. На їхню думку, Земфіра має високі шанси на перемогу.