Вузлами комерційного обліку тепла і води облаштують кожен будинок

ЖКГ
26 Червня 2017, 10:47

Ухвалений минулого тижня закон (йдеться про прийняття законопроекту № 4901) регулює відносини щодо:

1) комерційного обліку комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання;

2) розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг;

3) установки, обслуговування, заміни вузлів обліку / приладів – розподільників теплової енергії;

4) формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг;

5) забезпечення споживачів обліковою інформацією.

Будинки облаштують вузлами комерційного обліку і обладнанням інженерних систем для забезпечення даного обліку відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил в порядку, встановленому Мінрегіоном. Таке оснащення і відповідна проектна документація не вимагають видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, узгодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Заборонено приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Органи місцевого самоврядування зможуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами розподільного обліку теплової енергії або приладами – розподільниками теплової енергії в приміщеннях будівель, які на день набрання чинності прийнятого Закону були приєднані до зовнішніх інженерних мереж.