Вся енергетична безпека нашої країни знаходиться в офшорах, – екс-міністр

КучеренкоОлексій Кучеренко
1 Вересня 2017, 10:48

Досі для енергоринку не прийнято елементарного закону, до прикладу, як для ЗМІ. Адже у ЗМІ має бути зрозумілий бенефіціар, не може бути офшорів. Але чому наші енергетичні активи знаходяться в офшорах, от я цього не розумію.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив народний депутат України попередніх скликань, міністр з питань ЖКГ (2007-2009) Олексій Кучеренко.

Ведуча програми зауважила, що після приватизації об’єктів енергетичних компаній прибутки отримуватимуть лише конкретні люди на енергоринку, зокрема, пан Григоришин, пан Коломойський, Ігор Суркіс та Ренат Ахметов. Гість програми додав, що ці люди – це ті, хто через офшори володіють українськими обленерго.

«До речі, до сих пір для енергоринку не прийнято елементарного закону, до прикладу, як для ЗМІ. Адже у ЗМІ має бути зрозумілий бенефіціар, не може бути офшорів. Але чому наші енергетичні активи знаходяться в офшорах, от я цього не розумію», – дивується Кучеренко.

Екс-міністр з питань ЖКГ наголосив, що енергетична безпека будь-якої країни не може знаходитися в офшорах.

«До речі, я три дні тому дізнався, що в Уряді та в Міненерговугілля сьогодні немає угод і документацій на передачу газотранспортних мереж приватним облгазам, їх просто викрали, розумієте. От викрали і зараз вони перебувають у приватних руках якоїсь особи. Тут теж все в офшорах. От ви мене хочете переконати, що ви боретеся за свободу медійного простору, оприлюднюєте бенефіціарів, але в цей час вся енергетична безпека знаходиться в офшорах»,– додав Олексій Кучеренко.