Восени в Україні з’явиться перший «розумний» квартал

Восени в Україні з’явиться перший «розумний» квартал Поштівка image 1
19 Вересня 2016, 18:30

У рамках ініціативи Kyiv Smart City було презентовано концепт першого інноваційного кварталу – Living Lab, з використанням сучасних технологій для комфортного життя в місті.

Проект вуличного простору на вулиці Мельникова запустять восени, а основні роботи планують закінчити навесні наступного року. Після цього «розумна» вулиця буде постійно доповнюватися новими технологіями.

Було представлено проект модернізації парку ім. Котляревського та ділянки вулиці Мельникова до метро Лук’янівська. Планують повністю перебудувати дорожні комунікації – обладнати велодоріжку, встановити «розумні» сучасні світлофори, що запобігають утворенню заторів, енергоефективні ліхтарі на сонячних батареях, системи освітлення пішохідних переходів, а також модерну дорожню розмітку.

Заплановано, що квартал також стане середовищем, дружнім для екології завдяки формуванню системи зелених насаджень та паркових ділянок, налагодженій системі сортування та переробки сміття, «розумним» лавкам та зупинкам із сонячними батареями та можливістю підзаряджання гаджетів, мережі електрозаправок, сенсорам екологічного стану вулиці.

розумний квартал

Особлива увага приділяється людям з інвалідністю, для яких встановлять спеціальні датчики для незрячих, пандуси, з’їзди і ліфти для людей з обмеженою мобільністю.

Точна кількість нововведень і їх суть буде обговорюватися з жителями району. «Наша сьогоднішня зустріч – це початок діалогу. Цей діалог буде продовжуватися на вулиці і в онлайні у вигляді опитувань, щоб люди могли сказати, як вони бачать цей простір, цей парк. І все зміни будуть відбуватися саме відповідно до побажань людей. Саме тому сьогодні це концепт, а не проект», – розповіла на презентації Living Lab Ярослава Бойко, співкоординаторка Kyiv Smart City. Відібрані проекти, які будуть реалізовані в рамках вулиці, будуть презентовані окремо.

Натхненням для команди стали приклади таких міст як Барселона, Чикаго, Бостон та Стокгольм, партнерами Kyiv Smart City є Таллінн та Амстердам.

Організатори стверджують, що для українських інноваційних компаній – це шанс заявити про себе, адже міський простір буде відкритий для впровадження інновацій та тестування прогресивних рішень. Формат працюватиме в постійному режимі та доповнюватиметься новими об’єктами.

За словами авторів ініціативи, представники бізнесу, компанії-розробники, меценати та партнери можуть увійти до команди  KYIV LIVING LAB та допомогти обладнати простір розумними технологіями.

розметка улици