Volvo почала випробування безпілотних сміттєвозів (відео)

Тести сміттєвозів з автопілотом триватимуть до кінця 2017
20 Травня 2017, 00:12

Вантажний підрозділ марки Volvo приступив до випробувань безпілотного сміттєвоза. Тести проводяться спільно зі шведською компанією Renova, що займається утилізацією відходів. Вони триватимуть до кінця 2017 року.

Коли автомобіль вперше потрапляє на незнайому вулицю, їм необхідно управляти вручну. При цьому система автопілота запам’ятовує маршрут руху і місця, біля яких знаходяться сміттєві баки.

Наступного разу водій зможе вилізти з кабіни вже на першій точці зупинки, запустити автономне управління і зайнятися прибиранням сміття. При цьому від бака до баку автомобіль пересувається заднім ходом, самостійно об’їжджаючи перешкоди і припарковані машини.

“За рахунок того, що машина їде заднім ходом, водій постійно знаходиться поруч з відсіком ущільнювача відходів, і йому не доводиться кожен раз ходити від задньої частини кузова до кабіни і назад”, – говорять в компанії Renova. При цьому вантажівка обладнана спеціальними сенсорами, які негайно зупинять машину в разі небезпеки.

Минулогого року Volvo розпочала тести безпілотних самоскидів під землею. Для доказу того, що подібні машини безпечні, технічний директор шведської марки Торбйорн Хольстрем встав на шляху 18-тонної вантажівки, дочекавшись поки та самостійно не зупиниться.