Volvo буде тестувати «замасковані» безпілотні автомобілі в Лондоні

Volvo буде тестувати «замасковані» безпілотні автомобілі в Лондоні Поштівка image 1
1 Листопада 2016, 20:33

Компанія Volvo буде тестувати перші 100 безпілотних автомобілів на дорогах Великобританії в «прихованому режимі». Це означає, що вони будуть їздити без спеціальних відмітних знаків.

У шведському автоконцерні таке рішення пояснили заходами безпеки, пише «The Guardian».

Так, за результатами попереднього дослідження з’ясувалось, що агресивні водії можуть «залякувати» пасажирів безпілотних автомобілів, обганяючи чи підрізаючи їх. Дослідження проводилося в 11 країнах, в ньому брали участь близько 12 тисяч осіб.

Це буде зроблено для того, щоб водії не вели себе більш агресивно по відношенню до беспилотникам. Як показало опитування 12 тисяч водіїв з 11 країн, люди за кермом поводяться агресивніше, якщо бачать на дорозі безпілотний автомобіль.

За словами старшого технічного керівника Volvo Cars Еріка Кулинга, таке рішення прийнято для того, що б інші учасники дорожнього руху не змінювали своєї поведінки через безпілотні автомобілі.

“З боку ви його не відрізните від автомобіля з самостійним водінням. З суто наукової точки зору було б цікаво мати деякі автомобілі, які помічені як безпілотники, а деякі – ні, і подивитися, як реагують на такі авто інші учасники дорожнього руху. Я розумію, що відмінності будуть, але не знаю, які саме”, – пояснює Кулінг.

starshyj-tehnichnyj-kerivnyk-volvo-erik-kuling

Старший технічний керівник Volvo Ерік Кулінг

У «Volvo» визнали, що поведінка деяких водіїв, ймовірно, зміниться, якщо вони будуть бачити на дорозі безпілотний автомобіль. Тому, як вважають в концерні, безпечніше буде не маркувати безпілотний транспорт.

Тестування автомобілів «Volvo» з автопілотом почнеться навесні 2018 року. Як очікується, на дороги Лондона виїдуть 100 таких машин. Спочатку будуть протестовані машини з напівавтономної системою управління, потім — повністю автономні.