Вольовий характер не обов’язковий для досягнення мети

Вольовий характер не обов'язковий для досягнення мети Поштівка
23 Травня 2016, 09:58

Фахівці стверджують: роль вольового характеру в процесі досягнення мети сильно перебільшена. Вчені проаналізували дані всіх попередніх досліджень цієї якості. Вони не знайшли доказів того, що саме ця якість призводить до успіху. Крім того, її не можна розвинути, розповідає The Hindustan Times.

Вольвий характер означається як наполегливість і відданість принципам. Аналіз даних 88 досліджень за участю приблизно 67000 добровольців показав: вольові риси характеру практично не відрізняються від сумлінності. Для оцінки цих якостей використовуються дуже схожі тести.

У найбільш відомому дослідженні твердості характеру брали участь курсанти академії Вест-Пойнт. Згідно з даними цього дослідження, у курсантів з вольовничим характером вище середнього рівня було на 99% більше шансів закінчити навчання в порівнянні з курсантами із середнім рівнем волі характеру.

Новий аналіз даних показав: насправді, ймовірність збільшувалася лише на 3%. На думку вчених, вольовий характер слід розділяти на дві складові – наполегливість і стабільність інтересів. Наполегливість виявилася тісніше пов’язана з успішністю, ніж вольовий характер вцілому. Ймовірно, саме її і слід вивчати.