ВМС США випробували літак на 100% біопаливі

ВМС США випробували літак на 100% біопаливі Поштівка
28 Вересня 2016, 09:12

Американський палубний літак радіоелектронної боротьби EA-18G Growler здійснив свій перший політ, використовуючи 100-відсоткове біопаливо. Випробування дозволять в майбутньому зробити експлуатацію крилатих машин більш екологічною.

Про випробування літака на 100% біопаливі повідомив сайт ВМС США. Крилата машина злетіла з авіабази «Патаксент Рівер» (штат Меріленд): літак отримав назву Green Growler. Повідомляється, що двигун EA-18G працював в звичайному режимі. Для спостереження за літаком під час випробування використовувалася телеметрична система реального часу.

 Згідно з планами ВМС США, зовсім скоро буде проведено ще кілька схожих випробувань Green Growler, а крім того, біопаливо хочуть випробувати і на інших крилатих машинах. Після завершення випробувань планується штатне використання даного палива. Повідомляється, що за своїми характеристиками воно нічим не відрізняється від авіаційного гасу типу JP-5.

 Біопаливо для флоту США виготовляють компанії Chevron Lummus Global і Applied Research Associates. Для його виробництва застосовують метод гідроочищення ефірів і жирних кислот. Серед компонентів, що використовуються при виготовленні палива, – масло рижію, ріпаку та ряду інших рослин, а також тваринні жири. Деталі технології виробництва, втім, залишаються невідомими.

 Відзначимо, що випробування проводилися в контексті масштабної програми, запущеної американським флотом в 2009 році. Ця програма спрямована на зменшення споживання вуглеводневого палива: її головною метою є скорочення шкідливих викидів. За минулі роки були досягнуті деякі успіхи, однак на сьогодні вироблене для ВМС США біопаливо все ж коштує набагато дорожче звичайного пального. При цьому, на думку військових аналітиків, в майбутньому, коли розгорнеться масштабне виробництво біопалива, його вартість зможе значно впасти і в перспективі навіть стати нижче за ціну звичайного пального.