Віце-прем’єр закликав “Нафтогаз” до толерантності

Нафтогаз
1 Серпня 2017, 11:16

Віце-прем’єр України Володимир Кістіон закликав НАК “Нафтогаз України” до толерантності у питанні отримання компенсації за поставки газу в рамках покладених на компанію спеціальних зобов’язань (PSO).

“Уряд України сповідує створення ринкових умов у сегменті поставок блакитного палива для населення, водночас закликає “Нафтогаз” до толерантності: отримувати надприбутки за рахунок найнезахищеніших верств населення неприпустимо”, – повідомляє прес-служба віце-прем’єра на урядовому порталі.

За його словами, наявний рівень прибутку НАК “унеможливлює виплату будь-якої компенсації компанії за поставки природного газу населенню за так званою “спеціальною ціною”. Компанія не зазнає жодних економічно обґрунтованих втрат від покладання на неї зобов’язання постачати газ населенню за спеціальною ціною – 4,942 тис. грн за 1 тис. куб. м “.

Таким чином Володимир Кістіон прокоментував рішення суду щодо компенсації Нафтогазу збитків від поставок газу для населення і заявив що рішення суду не є остаточним та підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Причину оскарження Кабміном рішення суду щодо компенсації НАК «Нафтогазу» збитків – для Поштівки прокоментував член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя народний депутат України Геннадій Ткачук.

“Дійсно, у статті 11 Закону про ринок природного газу сказано, що суб’єкт ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов’язки, має право на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат та з урахуванням допустимого рівня прибутку. Втім, на мою думку, Уряд абсолютно обгрунтовано вважає, що прибуток Нафтогазу  унеможливлює виплату йому будь-якої компенсації за постачання природного газу населенню за так званою спеціальною ціною, однак від покладання на неї цих обов’язків Найтогаз не несе жодних економічно обґрунтованих втрат. Чистий прибуток Нафтогазу в 2016 році склав 22,5 млрд. грн, що десь у 800 разів більше ніж у 2015 році, коли Нафтогаз отримав збитки у 36,3 млрд. грн”,  – розповів нардеп.

На думку Ткачука, такі доходи свідчать, що економічно обґрунтованих витрат Нафтогаз не несе, особливо враховуючи те, що 95% у структурі постачання газу компанія постачає населенню за так званою спеціальною ціною.

“На етапі реформування української економіки, результатом якого має стати зростання доходів українських громадян, покладення на Нафтогаз спеціальних обов’язків є виправданим кроком Уряду. Проте, Нафтогазу не варто забувати, що його головними завданнями є забезпечення загальнодержавних інтересів на ринку природного газу та захист прав споживачів, а не отримання надприбутків.  Вважаю, що отримувати надприбутки за рахунок найбільш незахищених верст населення неприпустимо і аморально” – зазначив Геннадій Ткачук.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва постановою від 19 липня 2017 року за позовом “Нафтогазу” зобов’язав Кабмін виконати п. 7 ч. 4 с. 11 закону “Про ринок природного газу” і визначити джерела фінансування, порядок визначення компенсації для суб’єктів ринку природного газу, на яких покладено спеціальні зобов’язання, шляхом внесення відповідних змін до урядової постанови №187 від 22 березня 2017 року.