Від якої проблеми позбавить келих вина на день

Від якої проблеми позбавить келих вина на день Поштівка
26 Листопада 2016, 08:30

Один великий келих вина на день забезпечує профілактику поширеного різновиду інсульту

Помірне вживання алкоголю «розріджує» кров, зменшуючи ймовірність розвитку ішемічного інсульту.

До такого висновку дійшли дослідники з Karolinska Institutet у Швеції та Кембриджського університету у Великобританії.

Спостереження за здоров’ям 20000 чоловік показали, що три порції алкоголю в день знижують ризик ішемічного інсульту, за якого відбувається порушення мозкового кровообігу за рахунок утворення тромбу в кровоносній судині.

85% інсультів, за статистикою, є ішемічними. Зазвичай цей гострий стан виникає, коли кровоносна судина в мозку закупорюється згустком крові.

Помірне вживання спиртних напоїв (не більше півтори дози алкоголю на день або маленький келих вина) знижувало ризик ішемічного інсульту на 10%. Те ж саме було справедливо і щодо тих, хто вживав у два рази більше спиртного, тобто один великий келих вина.

Але подальше збільшення кількості алкоголю наближало людей до інсультів – перевищення 30-и грамової дози чистого алкоголю на добу призводить до збільшення ризику всіх різновидів інсультів.

При цьому навіть помірне вживання спиртного не давало ніякої додаткового захисту від геморагічного інсульту — менш поширеного різновиду, за якого відбувається крововилив у мозок.

Автори дослідження підкреслюють, що помірне вживання алкоголю пов’язане з підвищенням ліпопротеїдів високої щільності, підвищенням чутливості до інсуліну та зниженням рівня фібриногену (білка, що сприяє утворенню згустків крові), а також запальних маркерів. Таким чином, помірне вживання алкоголю «розріджувало» кров учасників досліджень, зменшуючи ймовірність розвитку ішемічного інсульту.

Проте, одночасно з цим алкоголь  підвищує артеріальний тиск, а це є самим значним одиничним чинником ризику інсульту. Саме тому вчені не радять надто активно вживати  алкоголь — гіпертонія переважує всі плюси помірного вживання спиртних напоїв.

Довідка Поштівки.

«Стандартні дози алкоголю»  (англ. Standard drink — стандартний напій)  — в різних країнах мають різну величину, але здебільшого вони дорівнюють приблизно 10 г чистого алкоголю і знаходяться у популярних алкогольних напоях в таких кількостях: 1 пляшка пива (500 мілілітрів) містить 2 дози, 1 пляшка столового вина (700 мілілітрів) – 6 доз, 1 келих столового вина (150 мілілітрів) – 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 40% (700 мілілітрів) – 20 доз, 1 чарка лікеру – 1 доза, 1 пляшка лікеру або іншого напою 60% – 30 доз.