Вчені з’ясували, яким був смак пива 200 років тому

Вчені з'ясували, яким був смак пива 200 років тому Поштівка
17 Червня 2016, 11:46

Вчені з Австралії відтворили пиво із залишків у пляшках, знайдених на затонулому кораблі. Пляшки датуються XVIII століттям. На те, щоб зварити пиво, у вчених пішло кілька років, але вони залишилися задоволені отриманим результатом. Комерційний випуск 200-річного пива поки не планується.

На початку дев’яностих австралійські вчені знайшли торговий корабель Cove Sydney, який у XVIII столітті затонув дорогою до Австралії з вантажем з Індії. На борту було кілька фарфорових пивних пляшок та іншого посуду. Всі знахідки передали для експозиції в музей королеви Вікторії в Тасманії.

Співробітник музею Девід Сорроугуд вирішив, що із залишків пива на стінках пляшок можна спробувати зварити нове і зрозуміти, яким був смак цього напою 220 років тому.

“Можливо, затонуле судно дасть нам єдині в світі зразки пивних дріжджів, якими вони були до індустріальної революції”,- говорить Девід Сорроугуд, співробітник музею королеви Вікторії в Тасманії.

Вчені вирішили піти експериментальним шляхом і зробити пиво на основі отриманих дріжджів. Виявилося, що два види дріжджів, які вивели експерти, були отримані із залишків двох різних пивних сортів — лагера і елю, які їм вдалося зварити.

Тепер вчені збирають гроші на нову експедицію до затонулого корабля, щоб знайти інші пляшки, можливо, із зразками інших видів пива. Також фахівці планують варити цей напій із залишків в інших старовинних пляшках, знайдених на території Австралії.

Вчені з’ясували, яким був смак пива 200 років тому