Вчені знайшли вітамін молодості

Вчені знайшли вітамін молодості Поштівка
13 Травня 2016, 11:02

Згідно з недавньою публікацією в журналі Science, вітамін B3 може бути ключем до практично вічної молодості наших органів.

Як вже було доведено рядом досліджень, вітамін B3 може бути ефективним у підвищенні метаболізму. А недавно команда дослідників з університетів в Швейцарії, Канаді та Бразилії відкрила ще кілька секретів нікотинамід рибозиду, зокрема, його здатність до активації стовбурових клітин і деякі позитивні ефекти на їх функціонування. Сумарно ці дії можна описати як омолоджуючі і загальнозміцнюючі.

Відомо, що у всіх ссавців регенераційні здатність деяких органів (наприклад, печінки і нирок) і м’язів (в тому числі серця) зменшується з віком. Це також впливає на їх здатність відновлюватися після травми і призводить до розвитку багатьох розладів, характерних для старіння.

У випробуваннях на тваринах міжнародна команда дослідників змогла продемонструвати, що вітамін В3 може обернути цей процес назад і «оживити» стовбурові клітини в м’язах літніх мишей за допомогою благотоврного впливу на мітохондрії. Як пояснюють вчені, речовина, близька за структурою до вітаміну B3, є попередником NAD +, молекули, яка грає ключову роль в мітохондріальній активності.

Паралельні дослідження показали настільки ж позитивний вплив нікотинамід рибозиду на стовбурові клітини головного мозку і шкіри. При цьому не відзначалося ніяких негативних побічних ефектів після використання цього вітаміну навіть у високих дозах.

“На пенсии”

Вчені знайшли вітамін молодості