Вчені прочитали ДНК найдавнішої з існуючих рослин

Вчені прочитали ДНК найдавнішої з існуючих рослин Поштівка
22 Листопада 2016, 08:57

Вченим уперше вдалося розшифрувати геном гінкго – найдавнішої сучасної рослини на Землі, перші представники якої з’явилися ще до народження динозаврів, у часи звіроящерів

Висновки вчених були опубліковані в журналі GigaScience.

На даний момент гінкго можна зустріти тільки в одному місці – на сході Китаю, де гаї цих “дерев” ростуть як в дикому вигляді, так і у вигляді культурних плантацій – місцеві жителі використовують листя гінкго як компонент різних традиційних засобів. Незважаючи на величезний інтерес учених до рослині, геном гінкго про цих пір залишався не розшифрованим через його величезний обсяг і гігантську кількість повторів, що утруднюють прочитання генетичного коду і заважають визначенню його довжини.

За оцінками дослідників, геном гінкго приблизно в 3,5 рази довший за людську ДНК, і при цьому він на 76,5% складається з повторюваних елементів і “сміттєвої ДНК”.

У ході дослідження генетики проаналізували приблизно два терабайта даних. Значуща частина ДНК рослини, що становить менше чверті від загального об’єму геному, містить в собі понад 40 тисяч генів, багато з яких виявилися вкрай незвично влаштовані. Приміром, гінгко має аномально велике число генів, що захищають рослину від стресових станів, патогенів і шкідників.

Завдяки підвищеній активності цих генів або їхнім додатковим копіям гінкго активніше захищає від мікробів, краще привертає увагу хижих комах для захисту себе від шкідників і виробляє отруту, що захищає його від посягань попелиці та інших членистоногих.

Джерело:

Espreso.tv

Вчені прочитали ДНК найдавнішої з існуючих рослин