Вчені попередили про руйнівне виверження вулкана в Японії

Вчені попередили про руйнівне виверження вулкана в Японії Поштівка
16 Вересня 2016, 11:59

Вулканологи з Брістольського і Кіотського університетів виявили, що вулкан Сакурадзіма готується до нового виверження. Під загрозою знаходяться жителі міста Кагосіма з чисельністю населення 600 000 чоловік.

Сакурадзіма – один з найактивніших вулканів Японії. Щодня тут фіксується невелика активність. Сильне виверження Сакурадзіми відбулося в 1914 році. Тоді загинули 58 людей, значна частина міста була зруйнована.

Фахівці вивчили деформацію поверхні навколо кальдери вулкана. За допомогою даних з супутників GPS вулканологи склали 3D-модель околиць Сакурадзіми і змогли визначити стан магматичної камери – резервуара під вулканом, в якому накопичується магма. Розрахунки вчених вказують на те, що в даний час камера активно заповнюється магмою. Надмірне накопичення може бути передвісником великого виверження.

«Минуло вже більше 100 років з дня останнього великого виверження. За нашими підрахунками, залишається менше 30 років до наступного виверження Сакурадзіми, яке поставить під загрозу Кагосіму. Місцева влада вже підготували сценарії евакуації населення», – говорить Харухіса Накамічі з Кіотського університету.

Останній спалах активності на Сакурадзіма стався в серпні 2015 року. Влада оголосила четвертий рівень небезпеки (найвищим вважається п’ятий рівень) і закликали жителів Кагосіма готуватися до евакуації.