Вчені NASA успішно виростили картоплю в “марсіанських” умовах

10 Березня 2017, 11:46

Експерти Міжнародного центру картоплі і фахівці NASA заявили про успішне завершення експериментів з вирощування картоплі в умовах, наближених до тих, які існують на Марсі.

Про це повідомляє Phys.org.

“Якщо рослини можуть пережити ті умови, які ми створили в нашому CubeSat, то тоді є великі шанси на те, що вони виживуть і на Марсі. Ми повторимо ці досліди кілька разів для того, щоб зрозуміти, які сорти картоплі будуть найкраще рости на Марсі”, – заявив астробіолог NASA Хуан Вальдівія-Сільва.

Експеримент Вальдівії-Сільви і його колег, про початок яких NASA оголосило в лютому минулого року, стали своєрідною перевіркою одного з ключових елементів сюжету роману Енді Уіра “Марсіанин” і однойменного фільму, в яких астронавт Марк Уотні виявляється загубленим на Марсі.

Коли він усвідомлює, що екіпаж “Ареса” залишив його одного на червоній планеті, Уотні створює теплицю і починає вирощувати картоплю на Марсі, витягуючи воду для поливання з ракетного палива, що дозволило йому дожити до порятунку наступною експедицією.

Як зазначив Вальдівія-Сільва, NASA і перуанські агрономи повторили подвиг Уотні, виростивши бульби картоплі всередині спеціально обладнаного корпусу від микрозонда системи CubeSat, в якому підтримувалися умови, максимально наближені до марсіанських.

Досліди з картоплею показали, що такі складності не є для неї перешкодою – при додаванні належної кількості води і поживних речовин картопля успішно проросла, дала пагони і потім почала формувати бульби. Таким чином, NASA і перуанським вченим вдалося підтвердити, що Марк Уотні не брехав – картоплю дійсно можна вирощувати на червоній планеті.

Джерело:

espreso.tv