Вартість заходу суден в українські порти б’є рекорди у світі

Порт "Южний"
9 Березня 2016, 22:13

Вартість заходу судна Capesize в український порт становить 430 тис. дол., що в чотири рази дорожче за китайські та бразильські.

Згідно з інформацією ЦТС, українські порти програють конкуренцію на світовому ринку — їхні послуги в 4 рази дорожчі від китайських, бразильських і навіть румунської Констанци.

«Вартість суднозаходу в “Південний” у 4,2 раза вища, ніж в середньому по портах Чорного моря і в 4,5 рази більше, ніж у портів-конкурентів. В Україні найбільша кількість видів зборів (сім) серед портів-конкурентів. Для порівняння, в Тубарао (Бразилія), який є конкурентом українських портів з експорту ЗРС, — тільки 2 види зборів», — розповів консультант ЦТС-Консалтинг Андрій Ісаєв.

Вартість суднозаходу одного Capesize в порт «Південний» становить 430 тис. дол. При цьому 326 тис. дол. — це збори. У Новоросійську (Росія) ціна суднозаходу — 123 тис. дол., у Констанці (Румунія) — 112 тис. дол., у Ердемірі (Туреччина) — 64,5 тис. дол.

95% від суми зборів в Україні регулюються і збираються виключно державою і державним підприємством-монополістом Адміністрацією морських портів України, що відображено у відповідних нормативних актах.

В АМПУ пояснюють, що єдиним джерелом фінансування заходів з утримання, ремонту, реконструкції та будівництва державної частини портових споруд в Україні є портові збори.

Вартість заходу суден в українські порти б’є рекорди у світі