В Європі починають продаж котлет з хробаків

хробакиБорошняні хробаки - личинки борошняного хрущака
20 Серпня 2017, 12:54

Швейцарія стала першою європейською країною, де дозволено продаж продуктів з цвіркунів, коників і борошняних хробаків

Одна з найбільших мереж супермаркетів в Швейцарії почне продавати харчі з комах. Про це повідомляє The Guardian.

Вже 21 серпня в деякі магазини мережі Coop надійдуть котлети і фрикадельки, виготовлені з борошняних хробаків і овочів. Їх виробляє швейцарський стартап Essento, який стверджує, що така їжа смачна, поживна і не так небезпечна для навколишнього середовища, як м’ясо сільськогосподарських тварин.

Як наголошується, в травні Швейцарія стала першою європейською країною, де дозволено продаж харчів, до складу яких входять цвіркуни, коники та борошняні хробаки. Згідно із законом, комахи повинні вирощуватися під суворим наглядом, причому перші три покоління не можна вживати в їжу. Через це обмеження виробникам знадобилося кілька місяців, щоб виростити перших личинок, придатних для продажу в магазинах.

Читайте також: Штучне м’ясо завойовує американський ринок

Борошняні хробаки вважаються одним з найпоширеніших кормових безхребетних. Їх використовують як корм для птахів, дрібних тварин, амфібій, рептилій, великих акваріумних риб, а також в якості наживки при риболовлі.

Coop Cooperative – друга за величиною мережа супермаркетів в Швейцарії. За даними 2015 року, в країні діяв 2213 магазин цієї компанії.

У 2013 році ООН опублікувала дослідження, що рекомендує вживати в їжу більше комах, щоб впоратися з можливими труднощами в виробництві достатніх обсягів продовольства.