В Японії знайшли скарб римських монет

В Японії знайшли скарб римських монет Поштівка
1 Жовтня 2016, 09:46

У стародавньому японському замку археологи знайшли скарб римських монет. Це перша знахідка римського походження на території середньовічних пам’яток Японії. Як римські мідяки потрапили в країну висхідного сонця, вчені поки не знають.

Чотири мідні монети з практично стертими зображеннями, знайдені на території замку Кацурен (XII-XV ст.) на архіпелазі Рюкю біля Окінави, були надруковані в Римської Імперії в III-IV століттях. Визначити це вдалося тільки завдяки дослідженням за допомогою рентгенівського випромінювання. Воно показало, що на монетах був викарбуваний профіль римського імператора Костянтина I Великого, який правив у Римі з 306 за 337 рр. Імператор Костянтин прославився тим, що переніс столицю імперії у Візантію (Константинополь) і зробив християнство панівною релігією.

На зворотному боці монет був зображений воїн зі списом. Крім чотирьох мідних монет із зображенням Костянтина в замку виявилося ще п’ять монет нез’ясованого походження.

З початку п’ятнадцятого і до кінця дев’ятнадцятого століття на Рюкю існувало суверенна держава, яка активно торгувала з Китаєм. У Піднебесній римські монети — не рідкість, але в Японії їх знайшли вперше. Поки неясно також, яку цінність представляли чужоземні монети для жителів острова і навіщо їх так довго і дбайливо зберігали в замку.

Cikavosti.com

В Японії знайшли скарб римських монет